| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Anul acesta am trecut in clasa a 9-a si am nimerit in clasa cu 3 colege cu care am fost si in generala timp de 8 ani. Ne intelegem foarte bine! Una din aceste fete place un baiat tot din a 9-a, care este cel mai bogat, fitos si pe care toate fetele il plac, dar el nu se uita la niciuna. Prietena mea mi-a dezvaluit ca il place in urma cu vreo luna - o luna si ceva.

Pe mine nu ma prea atrag genul asta de baieti. Chestia este ca de vreo 2 saptamani baiatul acesta tot da semne ca ma place. Adica cand suntem in curte incearca sa se bage in seama cu mine, la ziua lui a rugat-o tocmai de prietena mea (cea care-l place) sa ma invite si pe mine etc. Acum 2 zile eram la un bal al bobocilor in club si el a inceput sa danseze cu mine, numai cu mine, si se tinea dupa mine peste tot unde mergeam. Parca a inceput sa-mi placa si mie de el sadChestia urata este ca prietena mea s-a prins si deja e abatuta cand ma vede in prajma lui si pe mine ma afecteaza acest lucru, deoarece nu vreau s-o "pierd" din cauza unui simplu baiat. Ce credeti ca ar fi bine sa fac?

1 răspuns:
| iubita77 a răspuns:

Ar fi bine sa ii explici baiatului ca tu ai un sentiment mai profund de prietenie, nimic mai mult pentru el, si ar trebui sa ii explici fetei cat se poate de clar ca tu nu il placi si ca nu vrei sa iti strici prietenia din cauza unui copil fitos care te place. Pentru ati intari prietenia ii poti spune ca ai sa incerci sa ii obti o intalnire cu baiatul daca e posibil
Asta tear scapa si pe tine si pe ea de probleme