| anonim_4396 a întrebat:

BUNA TPU! Am nevoie de niste sfaturi. Toată lumea imi spune sa ma comport ca o domnișoară, ca o fata elegantă, ca sunt prea baietoasa. Cum sa fiu mai sofisticata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| pdueuegsha a răspuns:

Ar trebui sa nu te intereseze de ce spune lumea și sa fii tu însuți. Ești minunata exact asa cum ești, crede-mă.
Dar dacă totuși vrei o schimbare, poți începe cu vestimentația. Încearcă sa te îmbraci mai feminin. Fuste, rochii la ocazii sau chiar în zile obișnuite, pantofi, haine feminine, colorate, bijuterii, orice îți place. Caracterul e important. E important sa nu încerci sa copiezi alte fete care ți se iar ție mai feminine și sa nu te compari cu ele. Fii tu însuți dar încearcă sa fii feminina dacă asta îți dorești. Poți încerca să te machiezi puțin, doar dacă vrei. Aranjează-ți parul, fie el lung sau scurt. Îngrijește-te. Fa-ți unghiile, fă-ți o masca de fata o data la câteva zile, o masca de par, da-te cu creme, ai grija de corpul tău. Cel mai important e sa te simți tu bine cu tine, gura lumii nu are nicio valoare! Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Îmbracă-te normal, mai poartă din când în când o fustă, o cămașă.