| pisicutapisi a întrebat:

am nevoie de raspuns la o intrebare:m-am tot chinuit si eu sa-i dau raspuns dar.....in clasa mea sunt 3 fete si asta ma enerveaza pentru ca ele sunt foarte barfitoare,rele si ingamfate. eu cu ele nu prea ma inteleg, dar cateodata ele vorbesc frumos cu mine si ma invita la zilele lor de nastere.dar cand sunt ele asa impreuna parca nu se mai pot desparti, si asta nu-mi place deoarece ma ignora tot timpul la scoala.si odata una dintre ele mi-a zis:,,Uite, eu am haine frumoase din mall, si tu le ai de la SECONDHAND.m-am suparat foarte tare atunci! dar nu stiu ce sa fac ca eu mereu sunt draguta cu ele.SA LE FIU PRIETENA SAU NU?

Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

NU nu poti fi prietena cu niste fandosite pline de prostii in cap, asa au vazut la parintii lor sa fie pline de ele si de fapt sunt cam prostute sa zic asa, fa-ti alte prietene normale si ignora-le nu le mai bagati in seama, vor suferi daca nu mai sunt centru atentiei.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pisicuţo, dar faptul că tu ni le prezinţi nouă, pe acele colege, într-o lumină defavorabilă, nu se cheamă că le bîrfeşti? Nu se cheamă că şi tu eşti bîrfitoare?
Îţi place să ţi se spună că eşti ca o sfîntă, te bucură să fii linguşită.
Prin aceasta ni te dezvălui ca avînd un caracter nu prea sănătos.
Poate că acele colege au sesizat acest lucru şi îşi iau măsuri de precauţie faţă de tine, te ţin la distanţă şi nu vor să te ac cepte printre ele.
Cunoaşte-te mai bine pe tine pînă a critica pe alţii!

| mona a răspuns:

Pentru cum se comporta cu tine ar trebui sa le ignori

| Zipon300 a răspuns:

In cel mai bun mod gandeste-te ca nu sunt in preajma ta, daca ti se pare ca te barfesc nu le baga in seama, daca vor sa te jigneasca nu le baga in seama, daca vor sa vorbeasca cu tine intai asteapta sa asculti si apoi raspundele si apoi nu o sa te mai deranjeze OK? Apropo, Funda?

| pisicutapisi explică:

Multumesc tuturor:* am primit sfaturile perfecte multumesc mult asa am sa si fac.