| Lav999 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru, va rog raspundeti serios chiar sunt intr-o situație dificila... In câteva saptamâni plec intr-o tabara la munte de 8 zile,pana aici totul bine si frumos,dar problema este ca nu merge nimeni cunoscut. Cunosc decât organizatorul, adică profesorul. Eu vreau sa imi dați niște sfaturi cum sa reactionez si cum sa ma imprietenesc repede. Am 14 ani si am mai fost in tabere, dar mai mici si cu mulți cunoscuți. Daca vreți sa imi povestiti mai amanuntit si daca ați trecut prin așa ceva...adresa mea de mess lav999@yahoo.com Multumesc anticipat+

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Buna Lav. Te ajut cu cea mai mare placere. FII TU INSUTI! Ca sa fi apreciata pentru cine esti tu, cu adevarat, trebuie sa spui exact ceea ce SIMTI, CREZI, GANDESTI. Esti minunata exact asa cum esti. Nu trebuie sa iti spuna alti ce sa faci si cum sa simti :* Fi pur si simplu, TU. Traieste liber, la maxim :-)
Te adaug in lista de mess, te ajut cu cea mai mare placere.

4 răspunsuri:
| carhartt a răspuns:

Trebuie doar să fi sociabilă, să ai tupeu în tine şi să şti să te bagi în seamă cu toată lumea şi să te faci plăcută în acelaşi timp, nu să te urască toţi.
Doar fi tu însăţi şi socializează, cum era vorba aia... " cu ruşinea mori de foame ", nu e cazul aici, dar totuşi este un exemplu bun.

| StonemAlly a răspuns:

Doar fii tu insati si sunt sigura ca vei atrage multi prieteni. Gandeste-te ca vei sta cu cel putin 3 oameni in camera deci sigur vei putea interactiona cu cineva intr-un cadru mai restrans daca esti timida sau ceva. Si oricum in autocar/tren toata lumea vorbeste cu toata lumea. Doar sa nu te pui intr-un colt si sa-ti bagi castile in urechi si sa ignori pe toata lumeahappy Eu am plecat in strainatate fara sa stiu decat o persoana si nici nu iesisem din tara si ne stiam toti intre noi. Nu-ti face griji. Trebuie doar sa te arati dispusa la conversatie si totul o sa fie binehappy

| Adutza_Ada_1997 a răspuns:

Pai sa incerci sa te porti frumos q toata lumea si daca spun ceva rau de tine sa nu ii bagi in seama.Sigur te vei imprieteni repede.am fost si eu intro tabara si nici eu nu cunostam pe nimeni dar mam imprietenit q toti si ttul a fost bine.

| SANDRA25 a răspuns:

O sa-ti placa ai o sansa sa iti largesti centru de prieteni sa cunosti alti oameni fi cat mai naturala si nu ezita sa te bagi in seama