| AbbyXQuinn a întrebat:

Am nevoie de sfaturi in legatura cu cea mai buna prietena a mea. La inceputul anului, de cand ne cunoastem, eram nedespartite, faceam totul impreuna.De vreo doua luni a venit o fata noua la noi in clasa care pur si simplu crede ca stie totul despre mine si ii baga in cap prietenei mele tot felul de lucruri neadevarate in cap. Ele au inceput sa se inteleaga din momentul in care tipa noua s-a combinat cu baiatul de care imi placea.De atunci am ramas pe dinafara.Si ca sa nu mai zic ca am auzit vorbe din clasa cum ca tipa noua ii interzice sa mai stea cu mine. Am nevoie de ajutor! Cum sa imi recapatez prietena cea mai buna? Funda pentru cel mai buna raspuns.

3 răspunsuri:
| Ana94 a răspuns:

Dacă îţi era prietenă atât de bună şi te cunoştea aşa de bine cum zici tu nu o asculta pe fata asta nouă când îi spunea lucruri rele despre tine.Ar trebui să te asculte pe tine că tu eşti prietena ei, că pe tine te cunoaşte de mai multă vreme, nu pe fata asta pe care de-abia a cunoscut-o si deja se crede atotştiutoare. Încearcă să vorbeşti cu prietena ta şi să-i spui că nu vrei s-o pierzi şi că n-ar trebui să creadă tot ce zice fata aia nouă despre tine că e clar că aia vrea doar să-ţi facă în ciudă şi să te despartă de prietena ta. Dacă ţine şi prietena ta la tine te va asculta happy

| AbbyXQuinn explică:

Pai trebuia sa mai zic un lucru:ea nu e genul de persoana sensibila...trateaza totul cu indiferenta si asta ma doare.Deci cred ca ce ai zis tu nu are nici un folos

| Serban_Skithi_1994 a răspuns:

Daca erati nedespartite inseamna ca stii atunci cand are ceva pe suflet si fara sa iti vorbeascahappy In momentul in care vezi asa ceva, abordeaz-o si spune-i ceea ce te doare si pe tine[adica faptul ca ai pierdut-o]. In momentul ala e mai sensibila si mai vulnerabila la astfel de lucruri, si determin-o sa se descarce de sentimente in fata tahappy. Scuze.e unica metoda pe care o gaseschappy