| L3mMoN a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. sad As vrea sa am mai mult tupeu acolo unde e cazul.M-am saturat sa tac si inghit de fiecare data cand cineva imi zice ceva rau(ca si o injuratura) sau da in mine. sad Vreau sa ma schimb dar nu stiu de unde sa incep si cum anume sa incep.Va rog ajutati-ma (daca aveti vreo idee), orice sfat mi-ar prinde bine! Multumesc:*

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Desi nu e prea politicos si ...recomandat, raspunde cu aceeasi moneda!
Oricum, cei din jurul tau, stiindu-te naiv(a), se vor acomoda foarte greu cu atitudinea ta mai dura.
Atunci cand cineva se mai ia de tine, incearca sa infatisezi aproximativ aceeasi grimasa de ''razboi'' si POATE, POATE, va fi mai bine decat in trecut!
Oricum, orice pas inainte este marcat cu un punct in plus!
Succes! happy

| Anonim13241 a răspuns:

Incearca sa asculti niste rap o sa iti dea nise incredere in tine si gandeste-te ca nimeni nu e mai presus de tine.Si daca vrei sa ai tupeu nu te gandi la ce va urma dupa lucrul care l-ai facut.(Vezi numai sa nu degenereze cestia si sa ajunga la bataie,) sper ca te-am ajutat.

| PascanViorel a răspuns:

Fa un curs de mma sau karate, la mine a functionat, si eu eram ca tine acum 1 an, acum sunt mai respectat

| Deea_Mita_Si_1992 a răspuns:

Du-te tata la psiholog si lasa naibi prostiile ca te faci de ras, tupeul crezi ca il iei de pe tupu?