| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
Am nevoie de un sfat.Am colega la scoala care ma suna fiecare zi. Ceea ce ma deranjeaza este ca ma suna mereu sa ma intrebe de teme sau orice altceva legat de scoala.Ma deranjeaza deoarece si ea asista la ore deci ar trebui sa fie atenta, nu sa ma tot sune pe mine.Simt ca ma foloseste, si nu suport asta pentru ca bunatatea mea are o limita, iar ea a depasit-o in plus ma streseaza.Cum sa scap de ea?

Dati-mi un sfat
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Foarte simplu! Ori ii spui frumos sa nu te mai sune in legatura cu temele, doar daca vrea sa iesiti la o plimbare sau sa faceti altceva pentru ca ai si tu pana la urma o limita ori nu-i mai raspunzi la telefon, il pui pe silentios sau dai ignor user happy. Daca se supara n-are decat! Nu esti responsabila sa-i dai temele sau sa-i spui altceva legat de ele! Sper ca te-am ajutat.happy

| LoveItachi4Ever a răspuns:

Spune-i frumos ca ar trebui sa fie mai atenta la ore sau daca nu vrei nu-i raspunde si cand te intalnesti cu ea spune-i ca ai fost la dus sau ti s-a descarcat telefonul gasesti tu ceva! funda plss.