| NuAmNumeBă a întrebat:

Am nevoie de un sfat. In ultimul timp m-am simtit din ce in ce mai singura. Pe plan emotional. Un baiat care e mai mic a mine cu 1 an (am 15 ani) m-a intrebat daca vreau sa ma bag cu el..am acceptat din cauza ca ma simteam prea singura..baiatul e dragut, doar ca nu prea imi place de el..si faptul ca m-am bagat cu el nu a schimbat cu nimic starea mea de singuratate. Tot singura ma simt. Plus ca acum mi-am dat seama ca nu o sa putem sa ne vedem asa des pentru ca eu fac naveta, iar el sta la oras, si suntem si din licee diferite. Pare genul de baiat care vrea sa isi faca experienta. Si acum ca ma gandesc mai bine, ar trebui sa imi fac un iubit din scoala sau de pe autobuz, pentru a ma putea vedea mai des cu el. Ok, am scris un roman intreg, ce sfat imi dati?! Cum ar trebui sa procedez? :* Dau funda. multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Iamnotme a răspuns:

De moment ce nu iti place de el, si nu ti-a schimbat starea de spirit, de ce sa mai continui? Cauta-ti unul pe care sa il placi, sa te placa, si care sa fie aproape de tine, sa va puteti vedea happy

| FaithGaga a răspuns:

Ai spus ca nu iti place de el si ca totusi nu ti-a schimbat starea dupa ce te-ai "bagat" cu el, dar totusi te plangi ca nu te mai poti vedea cu el? Asta e cam ciudat...
Eu cred ca ar trebui sa iti gasesti un alt baiat, iubit sau nu, care sa te faca sa te simti din nou bine... Lasa-l pe baiatul asta daca nu ti-a schimbat in niciun fel starea de spirit!
Succes! happy