| andreeadeealeea a întrebat:

Hei! Poate intrebarea e penibila, dar chiar as vrea niste sfaturi. O sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt. Anul trecut ( clasa 6) a venit in clasa un baiat nou, instantaneu, mi-a placut de el, cu toate ca nu intelegeam de ce, nu stiu ce ma atragea, cred ca privirea sau umorul... oricum, s-a dovedit ca si lui ii placea de mine. Am stat impreuna un an intreg, nu m-am simtit prea bine pentru ca (nu stiu de ce) dar ma privea foarte atent, iar astfel observa tot felul de defecte ex:
" Stii, ai un cos chiar acolo" sau " ai cateva fire de par langa sprancene" si multe alte chestii dar mult mai enervante! Unele lucruri erau chiar penibile! Era insuportabil! Ma simteam de parca am atat de multe defecte incat ar trebui sa mi se dea un premiu Nobel pentru asta! De aceea, anul viitor am decis sa stau cu altcineva, cu o fata, care e si ea destul de enervanta, dar m-am obinuit cu ea, si chiar as prefera sa stau cu ea si la anul! Numai ca, acum cateva saptamani, baiatul respectiv m-a intrebat daca as vrea sa stau cu el in banca la anul( amintindu-mi de replicile jenante, am spus ca nu sunt prea singura). Adevarul e ca nici unul dintre cei doi colegi nu sunt prea placuti, mai ales, mi-e frica sa nu ma indragostesc iarasi de acel baiat si sa ma simt jenata iarsi pentru ca baiatul pe care il plac ma insulta cu incetul.INTREBAREA ESTE: CU CINE AR TREBUI SA STAU?! MULTIMESC MULT

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Stai cu ea, macar asa nu te poti indragosti iar si apoi sa suferi.

2 răspunsuri:
| BadAngel3 a răspuns:

Cu nici unul

| Seven07 a răspuns:

Ai incercat sa stai cu amandoi? e mai amuzant lol ^^