| Nickkkkkkkkkk a întrebat:

Buna,TPU.am nevoie urgenta de voi. poate par copil,dar imi este frica si vreau sa aflu : Eu am facut'o cu prietenul meu,si nu si'a dat drumul in mine,mi-a venit si ciclul,dar sa fiu mai sigura am facut un test, acesta a iesit negativ. Dupa am facut'o iar, si la fel.nu si'a dat drumul in mine,mi-a venit ciclul si am facut si un test de sarcina,iar acesta a iesit tot negativ. Oare sunt sanse sa fiu insarcinata? va rog, ajutati-ma, imi este cam frica.Mersi.

Răspuns Câştigător
| LexiLaveil2 a răspuns:

Buna.
Cel mai bine e sa va protejati. Prezervativul previne si sarcina si bolile cu transmitere sexuala. Nu ai de unde sa stii daca prietenul tau are SIDA, gonoreea sau sifilis.

Daca nu s-a terminat in tine si ti-a venit si ciclu nu ai sanse sa ramai insarcinata. In momentul in care ramai insarcinata iti intarzie ciclul. Dar nu te alarma daca iti intarzie 2-3 zile. El nu e regulat. Iti vine mai devreme, mai tarziu. Depinde.

Dar sfatul meu sa va protejati. Pt ca nu ai de unde sa stii, ca intr-o zi, la placerea care o simte, sa uite sa o scoata la timp. Si v-ati facut podoaba.

In cazul in care se intampla, sunt niste pastilute. Se numeste pastila de a 2-a zi. Iei pastilele alea exact cum iti zice farmacista si nu ai probleme.

Poti sa te interesezi de pastila, e mai bine sa fii informata.

aaa. Plus ca, degeaba faci testul de sarcina imediat dupa. Testul de sarcina il poti face cam dupa 2 saptamani apx de la contactul sexual si sa aflii daca esti sau nu. Este nevoie de timp ca spermatozoidul sa gaseasca pvulul, sa-l fecundeze, sa se produca nidatia etc. Si sa ramai gravida.

Aveti grija. Protejati-va.

| Nickkkkkkkkkk explică (pentru LexiLaveil2):

Iti multumesc pentru sfat.Si app, am acut testul la 2 saptamani dupa ce saintamplat, si dupa ciclul.

3 răspunsuri:
| MojooJoj0 a răspuns:

Nu ai ramas, nu sunt sanse(teoretic sunt dar neahh)Probabil iti va mai intarzia ciclul dar nu iti face probleme.Ca sa fii sigura folositi prezervativul de acum!