| valhala90 a întrebat:

Buna TPU.Am o foarte mare problema si de aceea va cer tutuor un mic ajutor in aceasta privinta.Este vorba despre liceul la care sunt.In urma unor decizii mai proaste pe care le-am luat cand am ales acest liceu, am ajus sa suar mult, astfel incat simt ca innebunesc.Pe scurt, in pauze ies din liceu cat mai departe ca sa nu il mai vad in fata ochilor.De aceea, singura modalitate de a-mi convinge tatal sa ma lase la alt liceu este Liceul Militar la care am aplicat si desi am luat toate probele nu am intrat datorita spagilor si a mediilor de la sfarsit.Si de aceea as vrea sa stiu daca se mai pot face transferari la un liceu militar.Eu sunt dni Panciu, Jud Vrancea, si de aceea voi adresa o intrebare celor din zona Vrancei:cum as putea sa imi conving tatal sa ma lase la un liceu din Focsnai de exemplu? Ce beneficii as avea la liceul x si de ce? In privinta liceelor vocationale, astept raspunsurile si sfaturile voastre:Ce liceu ar fi cel mai bine de urmat? Si ce argumente as putea scoate in evidenta pentru ca sa il conving pe tatal meu? Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine cu aceasta mare dilema si tot respectul pentru cei care imi vor da sfaturi ajutatoare+funda.Va multumesc anticipat...PS:sunt in clasa a noua

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimitrie motoc:X:*:X:* Un liceu plin de viata