| anonim_4396 a întrebat:

TPU.
Am o intamplare. sper ca ma puteti ajuta.
Am 2 colege in clasa, care ma cam urasc, nu stiu, sunt geloase. Au o problema cu mine, in orice caz.
Am vorbit cu o fata prin mesaje acum 2-3 luni, si i-am zis ca nu pot face sport in acea zi, si ca mi-e rusine, pentru ca baietii vor comenta, si ca sunt nesimtiti la acea faza.
Fata aceea si cu cealalta, le-au aratat mesajul baietilor...Cu care, pot spune, ca ma inteleg foarte bine, ii consider chiar frati.
Cand au vazut, baietii au inceput sa-mi intoarca spatele, mi-au spus ca am 2 fete, ca sunt o fata falsa.
Eu sincer, tin foarte mult la colegii mei, mai ales ca majoritatea copiilor din clasa sunt baieti.Eu vreau sa fim uniti, si ma stradui eu de una singura sa ii unesc pe unii cu ceilalti, si intotdeauna, tot ce fac nu e bine.Si toti se intorc impotriva mea.
Imi puteti da va rog niste sfaturi, ce as putea face?
Unul dintre baieti deja mi-a spus ca va fi un scandal mare luni. Mi-e chiar frica...Sincer va spun.
Scuze daca nu e buna categoria big grin

Răspuns Câştigător
| IonuţR1995 a răspuns:

Incearca sa le arati ca nu esti "falsa" si ca alea 2 sunt tarfe bagacioase scuza-mi expresia laughing. Stai linistita, daca esti tu insati isi vor da seama ca ele sunt geloase deoarece tu aveai prieteni mai multi dupa parerea mea. Sper sa te poti impune in fata lor si sa nu te lasi batuta ca "poti fi calcata in picioare" de asemenea persoane. Funda?big grin