| larisa_2841 a întrebat:

Buna tpu...am o intrebare.am parul saten si mi-am impletit o codita iar acum as vrea sa mi`o vopsesc blond.credeti ca e in regula? astept raspuns urgent! dau vot la toti happy

2 răspunsuri:
| bbxbeibiiii a răspuns:

Pai.de la saten la blond e cale lunga.
adica nu ti se va face blond ca al hannei (e singurul model care mi-a venit in minte) dupa o singura vopsire (daca te referi la vopsea). Poate daca ti-l deschizi.

Daca vorbesti de fixativ care coloreaza, nu stiu.
ex: Eu sunt blonda si cand ma fac cu rosu iese o combinatie intre roz si rosu...iar varamea care e bruneta, cand se face cu rosu ii iese roz...

| OanaSimpluu a răspuns:

Eu zic sa nu te vopsesti sad! pentru ca vopseaua chiar iti face parul varza... crede-ma stiu ce spun! laughing si eu m-am vopsit roscat iar peste 2-3 luni am avut un par foarte urat. incurcat si ars straight face!