| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata. Sper ca ma poate ajuta cineva.Am fost la niste cursuri la o agentie de modeling, am dat "examenul", acela fiind o prezentare...Totul e ok.Desi nu m-au sunat inca (deoarece sunt prea mica pentru prezentari). As vrea sa stiu si eu cum as putea poza pentru un magazin (gen takko, etc). Pentru ca imi place foarte mult sa fiu pe scena.Si sa pozez, de asemenea! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Paulino7 a răspuns:

Pai,in primul rand trebuie sa-ti faci un book(o carte cu multe poze recente de ale tale)sa trimiti la o agentie de modeling din Bucuresti(acolo sunt cele mai bune)poate dai un casting, iar agentia poate sa trimita book-ul la producatori de reclame etc.
Asta o stiu din propia experienta doar ca eu am facut 3 ani de modeling si apoi am facut reclama: Andrei Paul Axinte -Lenor 2009 HU,BG, UKR, CH,

3 răspunsuri:
| TeoDoraElena98 a răspuns:

Si eu am facut un astfel de curs la mare...De fapt m au luat de pe plaja ca hai la noi sa iti facem poze!
Am facut 5 poze, au zis ca sunt buna ca model si m au pus sa platesc 50 de lei, urmand sa ma sune!
Dar nu a mai sunat nimeni!laughing
M.am pacalit singura!sad

| XxblackangelxX a răspuns:

Du-te in locuri mai aglomerate ca acolo sunte omaeni care vor modele pentru reclame uite moda pentru tine http://www.youtube.com/watch?v=WvL308_eF_8

| CMarsel a răspuns:

Draga lxDianaxl pentru a ajunge sa pozezi pentru brandul Takko trebuie sa ai ceva experienta in modeling in spate! Multe shootinguri, multe prezentari si un book profesionist facut de un fotograf! Nu e chiar atat de usor! Mie mi-a luat ceva vreme pana am ajuns la o prezentare cat de cat acceptabila, dar m-am descurcat! Mult succes pe viitor! happy