| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:cum imi pot face mai multi prieteni?
Funda!happy

Răspuns Câştigător
| TheKillerrr a răspuns:

Intrand in discutie cu ceilalti si dezvoltand discutiile vei vedea ca iti vei creea mult mai multi prieteni. Intra in vorba cu oamenii respectivi, fa-te placuta, zambeste! Trebuie sa le dai impresia ca esti foarte relaxata atunci cand vorbesti cu ei si ca nu ai nici o teama! Sper ca te-am ajutat! Sper sa te ajute sfaturile mele!

8 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Incearca si tu sa fii mai sociabila, mai "dulce" in vorba. Lasa timiditatea la o parte.

| ThatGirl19 a răspuns:

Mergi pe profilul respectivului iar acolo sub imaginea sa exista o chestie verde pe care scrie '' Adauga prieten''.

| cristiiiiiii a răspuns:

Incearca site-urile de socializare, asa poti cunoaste oameni noi

| KristalPop a răspuns:

Practic şi teoretic vorbind totodată, ca să-ţi faci prieteni trebuie să fii un om vesel, maleabil, prietenos, modest, să îi înţelegi pe cei din jur, să le înţelegi şi să le respecţi opiniile.

| Carmen100 a răspuns:

Bunabig grin!
Fii sociabila, prietenoasa, dar i acelasi timp linistita. Baga-te in discutzie dar nu fi intzepata sau sa ii intrerupi pe toti cand ai tu chef. Povesteste-le ce ai facut tu mai "incredibil"laughing Fii draguta si in acelasi timp fii tu!
Sper ca te-am ajutat big grin happy big grin
fundita?big grin

| Katoteshika a răspuns:

Depindebig grin
daca te referi pe site-uri dale invitatie si daca vor accepta si daca nu byewinking
daca vorbesti despre viata fii prietenos/asa si vorbesti cu noi oameni, sau incearca sa cunosti cunostinte deale prietenilor tai si asa poti cunoaste mai multi oameniwinking:*

| ƘЭлT a răspuns:

Pai intra in vorba cu ei.Nu sta pe tusa...

| MikiRozy a răspuns:

Pai sa nu fii timida. Sa incerci sa socializezi mai mult cu ceilanti sau pe facebook, sau incearca un joc unde poti vorbii cu altiiwinking. Sper ca ti-am fost de ajutor :*