| RalucaGabriela12 a întrebat:

am o intrebare.
Daca esti dintr-un oras, si planuiesti sa te muti in altul, ai 19 ani si ai terminat cursurile liceeale, poti baga somaj? Sau trebuie sa iti faci acte in orasul respectiv? Si care este termenul limita pentru a baga somaj?

Răspuns Câştigător
| ShadoWizz a răspuns:

Dupa ce ai terminat cursurile si nu muncesti sau faci altceva poti sa te inscrii la somaj, dar nu stiu in cazul tau ca vrei sa te muti.hmm,timpul limita cred ca ar fi pana intr-un an...

| RalucaGabriela12 explică (pentru ShadoWizz):

Inteleg, multumesc de raspuns!

1 răspuns: