| Panda10213 a întrebat:

Am o întrebare...deci eu sunt slaba. Am incercat sa mă ingras si nu am reuşit dar m-am gândit sa îmi maresc masa musculara. Credeţi ca dacă fac exercitii o sa slabesc si mai rău? Dau fundita:*

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci probleme. Miscarea, sub orice forma e sanatoasa, iar de ingrasat nu trebuie sa te plangi.

| En3Rgi a răspuns:

Pai daca vrei sa te ingrasi mai bine nu o face.Mai bine e ca greutatea tea sa conteze in masa musculara decat in grasime.Dar ca sa iti maresti masa musculara iti trebuie si putina greutate.Doar nu vrei sa fi un bat cu asa putini muschi.Deci cel mai bine e sa pui putin pe tine si dupa sa lucrezi la muschi(sa nu exagerezi cu muschii ca nu le sta bine la fete cu muschi).
Bafta! Sper ca te-am ajutat.

| Panda10213 explică (pentru En3Rgi):

Da. Dar nu mă pot ingras deloc...mananc foarte mult dar degeaba..am 14ani si am 42kg. Am încercat si vitamine dar nu functioneaza. Nu vreau muschi foarte mari dar m-an gândit ca dacă as avea muschii aia poate m-ar arată mai grasa. Nu prea ştiu ce sa fac...mai vreau păreri.

| 97Doru a răspuns:

Incearca sa te duci la farmacie sa ei niste vitamine, ( pentru ingrasat ) si in timp ce ei pastilele faci sport.( 1 an, 2. cat vrei ). astfel o sa iti maresti masa musculara big grin. sper ca ti'am fost de ajutor big grin

| myru20 a răspuns:

Poate vei slabi dar ce e sigur e faptul ca vei avea muschi mari si nu sta prea bine la o femeie ca femeia trebuie sa fie gingasa eu zic sa fi cum esti tu acum slaba ca sigur se va gasi cineva care te va place asa cum esti

| Panda10213 explică (pentru myru20):

Nu vreau muschi foarte mari. Dar m-am gândit ca dacă as avea muschii aia nu as arată chiar ASA de slaba adică nu as fii un bt cu norma întreagalaughing dacă intelegi ce vreau sa spunsmug