| Andra_Andra_1998 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare
Din ce clasa se face educatia sexuala?

4 răspunsuri:
| Andrei2991 a răspuns:

Nu cred ca se face educatie sexuala in Romania...

| Aimwork a răspuns:

Nu prea se face ..stiu ca in a 8. a parca am avut invitati in clasa si au vorbit despre asta (o data doar) si apoi in liceu cand era deja prea tarziu ca toti stiam care e treaba.
Deci nu prea sunt..iti recomand sa te informezi tu singura cand crezi ca e nevoie dar nu dupa ci inainte!

| deniskira a răspuns:

Din ce stiu din clasa a 7 la biologie veti invata despre proces si cum iar in a 9 o sa existe o discutie la dirigentie si intra 12.
Poate raspunsul nu este corect dar eu asa am auzit din programa mea scolara

| Ene_Mihaela_Madalina_2000 a răspuns:

Eu am facut printr-a 11 a