| Andra_Andra_1998 a întrebat:

Buna TPU
Inainte v am intrebat despre educatia sexuala azi va intreb din ce clasa se invata despre menstruatie?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

O să înveți puțin în clasa a VII-a, iar dacă optezi pentru profil real, vei studia mai amănunțit în clasa a XI-a.
Puțin paralel de ce se studiază propriu-zis la școală, îmi amintesc că în școala gimnazială, în clasa a VI-a, a venit o domnișoară care a adunat toate fetele și a vorbit despre menstruație, schimbările produse în corp și despre absorbante.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te baza pe educatia sexuala din scoli. In programa scolara, nu e nimic.
Eu imi amintesc ca prin clasa a IV-a, invatatoarea ne-a scos afara pe noi, baietii, si le-a explicat fetelor 'cate ceva'.
Dar, cum spuneam, asta nu era in programa.

| Victor453 a răspuns:

A 8-a

| GazzaRecordsRo a răspuns:

De la maica-ta inveti nu de la scoala