| anonim_4396 a întrebat:

Hey.prin ce clasa se face educatia sexuala?

10 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Eu sunt la liceu si nu ne-a vorbit nimeni niciodata de sex nici in liceu nici in generala. Deci depinde de scoala, diriginte etc. Si pana la urma daca nu-ti vorbeste nimeni la scoala nu conteaza, trebuie sa te documentezi si singuri sau sa vorbesti cu parintii iar daca vrei sa faci ore de educatie sexuala cred ca ar trebui sa vorbesti cu dirigintele sau directorul scolii unde inveti.

| anonima97 a răspuns:

Anna tu faci intr-a 6-a totul despre animale nu reproducerea la oameni...

| aryana_4212 a răspuns:

Prin clasa 8 iti zice ceva despre sex si dupa aceea in liceu sunt date mai multe detalii despre viata sexuala,

| aryana_4212 a răspuns:

Si in clasa a 6 iti explica despre menstrutie

| andu_9113 a răspuns:

Cls a-7-a

| DownAnima a răspuns:

La sfarsitul clasei a 7 a sau la inceputul clasei a 8a.dar nu este ceva infricosator sau scarbos adica pana in clasa a 7a a alti deja stiu ce se stie la master la bio... deci nu ai de ce sa te entuziasmezi nu e si lectie Practica =]] funda?

| CandyGirl_5618 a răspuns:

In clasa a 7-a faci Anatomie.Si tot atunci inveti si despre reproducere.

| LiaXdd97 a răspuns:

Educatie sexuala se face in clasa a 7a
eu sunt in a 7a si atat de jenant e cand vb profu de unele lucruri pe care numai fetele ar trebui sa le stie, si baietii din clasa ne intreaba in pauza unele chestii intime(cum ar fi :va venit ciclu?)laughingnormal ca sunt curiosii dar cand o sa fi intra 7 si te intreaba vreun baiat nu ii raspundetongue

| anna_2197 a răspuns:

Clasa a 6.

| anna_2197 a răspuns:

Eu am fäcut in a 6 tot despre educatie sexualä nu în a 7, deci dupä ce am venit în franta, am refäcut în a 8 si în a 9. Scuze sä te contrazic "anonima97".
În plus depinde si de scoli, sunt unii care nu au fäcut absolut deloc educatie sexualä la scolä.