| Cinevadepeaceastalume a întrebat:

Imi place de un baiat dar faza este ca mai am o prietena in clasa care si ei ii place de el,ea nu stie ca si mie imi place de acel baiat,dar a bănuit intr-o zi asta si am negat. Cu cateva zile in urma prietena aceea mi-a zis:,,...te place (acel baiat)" eram in culmea fericirii si am intrebat,,de unde sti?",, Pai am auzit de la alți băieți ca vb despre tine si se vede dupa comportament". Credeți ca ma place acel baiat? Adica nu sunt tocmai miss beauty si nu ma consider o fata atât de frumoasa. Eu încerc sa ii spun(prin priviri) ca si eu il plac dar nu vreau sa imi rănesc prietena. Funda

Răspuns Câştigător
| GreenVoid a răspuns:

Tocmai prin faptul ca incerci sa-i spui ca.l placi prin priviri arata ca nu.ti pasa atat de tare daca o ranesti sau nulaughingGo for itwinking Nu e ca si cand ar fi intr-o relatie cu el si i.l sufli. Tipul are dreptul sa aleaga si daca prietena ta are ceva creier o sa inteleaga asta.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tu te gandesti la ea, dar ea se gandeste la tine? Intr-o situatie de genul eu zic ca ar trebui sa ramana cu baiatul fata pe care baiatul o si place, in cazul asta tu. Nu stiu ce sa zic, ar fi sanse sa fii zis asta numa sa-ti vada reactia sa-si dea seama daca-l placi sau nu. Fii mai atenta la comportamentul lui fata de tine si incearca sa-ti dai seama. Daca da, atunci spune-i prietenei tale ca-ti place si tie de el si aveti o discutie serioasa si deschisa despre subiectul asta sa decideti ce sa faceti. E pacat sa lasi o prietenie pentru o relatie temporara, dar poate totusi ea e de acord sa fii cu el si sa stea de-o parte de data asta.

| Robbe a răspuns:

Pff. eu nu va inteleg fetelor.
Voi nu intelegeti ca voi puteti avea orice baiat, sunteti femei, aveti avantajul sexului frumos. Aveti influenta asupra baietilor, puteti face un baiat sa se lase de prietena lor si sa vina la voi daca le oferiti atentie si farmec.
Acum revenind la intrebarea ta, deja nu mai are rost raspunsul.
Va fi asa:
Ii spui ca il placi, ca el nu o va face pentru ca rata ca un baiat sa fie respins este de 60-80%, acum nu pun cazul tau zic in general. Si baietii nu vor sa faca acest pas.
Ii vei spune tu, el va spune la fel.
Veti merge la un suc, radeti glumiti, plateste el laughing
Mergeti acasa la el sau la tine, depinde, dupa aia stiti voi.
Bafta laughing)