| Anisoara444 a întrebat:

ce fel de fata credeti ca i place unui baiat care i place sa gateasca,i plac pisicile,e educat, Intelingent(e cu toate informatiile la zi)? Iubesc un baiat din clasa si chiar el trebuie aa imi faca cadou de Craciun! el e genul care sta acasa cu familia ca si mine! nu stiu sigur daca ma place,desi am vazut unele semne din partea lui precum:avea priviri lungi fixe,mai glumea cu mine(desi chestia asta o face si cu alte fete),si cand glumeam era foarte amuzat, si se simtea bine in compania mea, chiar vorbea cu un coleg si zicea baiatul pe care il plac ca fetele de genu ca mine sunt ok(discutau despre niste baieti dintr un alt liceu care sunt de inaltimea mea, si la asta s-a referit că sunt ok ca și fată). Faza e ca el vorbeste mai mult cu o fata din clasa care insa are iubit ceea ce ma linisteste si consider ca el nu se poate baga in relatia celor doi pentru ca ei se iubesc. Oare ma place acel baiat?

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Cred ca i ar placea o fata draguta, naturala care se simte bine in pielea ei si care sa stie sa guste o gluma buna-baietilor le place sa razi la glumele lor. Pana la urma daca placi pe cineva o faci pentru ceea ce e de fapt si nu incerci sa l modelezi dupa gusturile si standardele personale. Incearca sa te apropii mai mult de el, stai mai mult in preajma lui, zambeste i subtil. O sa ti dai seama daca are ceva mai mult pentru tine decat o amicitie.
j

| Iosuat a răspuns:

In primul rand iti pui intrebarea, oare arat destul de bine sau macar la 75% din cat arata baiatul respectiv pentru a putea avea o sansa(suna cam rau) dar asta e regula, nu vezi pe cei frumosi sa se uite sau sa se indragosteasca de cineva nu tocmai la fel de atractiv, nu? Tu stii daca e genul fitos care cauta perfecttiunea, tu stii daca e inconjurat de fete mai tot timpul, clar ca e apreciat si de cele frumoase, ideea cu gatitul o fac de asemenea cei,, cocalari'' din cauza ca poate fac sala si atunci e nevoit. Nu ai precizat la ce varsta sunteti..si e greu a-ti da seama daca te place daca sunteti in aceiasi clasa...va cunoasteti de mult timp ma gandesc, dar probabilitati sa te placa sa zicem ca sunt...vei vedea tu pe viitor daca mai da alte semne de apropiere fata de tine, mult succes cu inter-relationarea cu ceilaltihappy

| Anisoara444 explică (pentru Iosuat):

Avem 17 ani, ne cunoastem de 1 an jumate.Multimesc pentru raspuns!