| AnOnImA_6308 a întrebat:

Am o intrebare pentru totii utilizatorii: sunt cu un baiat de o luna parintii mei nu stiu, ce ziceti sa le spun, cum credeti ca ar reactiona daca ar afla (tinand cont ca am 14 anibig grin si el este foarte apropiat de varsta)?
Apropo mama mea este profa luilaughing

Răspuns Câştigător
| ♥.Sagemix a răspuns:

Depinde. exista posibilitatea sa-i cam displaca. ideea. iar daca asta se intampla, nu ai cum sa nu fii subiectiva, iar mami tau il cam poate arde pe el la note si altele. iar el o sa observe, si din pacate, o sa existe discutii.
Eu zic sa-i sugerezi ideea, sub forma. ca ai putea sa discuti cu ea despre faptul ca ai vazut alte fete de varsta ta cu prieteni si ca ti-ai dorii si tu, si ca iti place deja de un baiat si ca voiai sa afli parerea ei despre toate astea.
In functie de cum reactioneaza ii poti spune.
Totusi, mergi pe riscul tau si al lui, evident.
Acum depinde foarte mult de temperamentul fiecaruia. daca ii stii mai restrictivi si autoritari. mai greu. ai de dus o lupta crancena impotriva prejudecatilor.
Incearca sa fii subtila. iar daca iti da de inteles ca nu ar fi impotriva, intreab`o ce parere are despre Xulescu' [ el ]. in functie de reactie.
iti dai tu seama >big grin

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ma rog pentru el sa nu ramana corigent.

| bLuEsKiEs a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa le zici punele o intrebare ipotetica, sa vezi cam cum ar reactiona. Apoi decide daca e sa le spui sau nu.

| Ale_8242 a răspuns:

Dacă este printre elevii ei preferaţi, cu siguranţă o să fie de acord laughing Dacă nu, o să-ţi pună ceva beţe-n roate. Dar dacă nu te lasă şi n-o poţi îmbuna, aici situaţia se schimbă. Dacă tipul într-adevăr merită, ai putea să n-o asculţi. Dar dacă nu eşti sigură de el, lasă-l în treaba lui.

| bianka_6461 a răspuns:

Mai bine nu le-ai spune. nu au dc sa afle

| cristinutza_8053 a răspuns:

Spune-i ca te intelegi bine cu el ca iesiti in oras des si intreab-o ce ii sa ii spui cand el va vrea sa fiti impreuna nestiind ca sunteti deja dar spune-i si lui de chestia asta

| Dede_8276 a răspuns:

Wow laughing...
pai ar trebui sa vb cu mama ta sai spui daca ar fi ceva rau adica daca tear lasa sa ai un prieten.depinde si de relatia mama-fiica cat esti de deschisa cu ea pentru a putea avea incredere in tine si sa te lase sa fii ca el.big grinasa am fost si eu la inceput nu i-am spus mamei de 1 prietenlaughing ca imi era frica. dar acum ii zic totul si doar imi da sfaturi:*