| LarissaMouse a întrebat:

Buna TPU.am o intrebare. Voi chiar credeti in horoscop si zodiac? eu sincer nu prea cred. daca credeti, de ce nu se potrivesc racul si berbecul? daca nu credeti, cum de in horoscop da exact ceea ce o sa faceti in ziua/luna/anul respectiv? cel mai bun raspuns funda, dar ceilalti desigur ca vor primi un vot la ce vreti voi.scrieti in paranteza. ex: bla bla bla..., bla.(stupid)

7 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Nu, nu cred în aşa ceva. Cum de în horoscop arată fix aşa? E pură coincidenţă! Unora li se întâmplă ceea ce scrie, da, dar nu la toţi.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Deci. iti voi raspunde ce i-am mai raspuns unei fete la o intrebare de genul. horoscopul este doar fictiv, fie crezi fie nu in el. este adevarat ca deseori caracterizarea zodiei voastre vi se potriveste dar sa fim seriosi, doar nu te vei lasa in seama cuvintelor unor persoane care sa fim seriosi crezi ca vad in globul de cristal ce se va intampla in viata persoanelor sub un anumit semn zodiacal?! horoscopul nu da exact ceea ce faci tu. fie il citesti inainte si apoi ai tendinta sa faci ceea ce scrie acolo fie ai impresia ca ti se potriveste si cauti sa justifici lucruri interpretandule altfel. sti dc nu se potriveste racul cu berbecul? fiindca daca toate zodiile s-ar potrivi cu toate nu ar mai avea farmec sa se scrie despre compatibilitatea zodiilor.

| Fillaide a răspuns:

Nu cred in horoscop pentru ca ceea ce scrie acolo nu poate fi valabil pentru toate persoanele din zodia gemeni de exemplu.E imposibil.Daca acolo scrie ca maine ai sansa sa castigi la loto nu inseamna ca maine toti castigam la loto.Deci ar fi cam absurd sa credem in totalitate,desi uneori ne miram cind vedem ca ne-a cam "nimerit".
In concluzie,nu prea cred in horoscop,dar imi este interesant sa-l citesc.

| Zaika_7941 a răspuns:

Eu nu prea cred in horoscop,pentru ca eu sunt zodia leu, prietenul meu e fecioara, horoscopul zice ca aceste 2 zodii nu se inteleg aproape deloc, insa nu este adevarat eu ma inteleg foarte bine si in plus si fratele e fecioara si la fel de bine ma inteleg si cu el...
Parerea mea este ca daca iubesti pe cineva nu trebuie sa asculti prietenii sau sa te uiti la horoscop ci doar sa iti asculti inima...te pup!
P.S raspunsul meu il pui la categoria care crezi tu, am incredere in tine!

| DricA a răspuns:

Detalii despre zodiile Berbec și Rac, precum și multe alte detalii găsești pe zodiacool.ro
https://www.zodiacool.ro/

| DricA a răspuns:

Eu cred în zodii, mi se pare că se potrivește și mă descrie perfect ca persoană. Am auzit multe lucruri despre compatibilitatea dintre rac și berbec, că e o compatibilitate ba bună, ba mai puțin bună. Găsești pe zodiacool.ro mai multe detalii despre compatibilitatea dintre rac și berbec.
https://www. zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/compatibilitate/rac/berbec

| anabatr a răspuns:

Horoscopul reprezintă doar niste previziuni astrologice. Acestea se potrivesc cu zodiacul in anumite conditii. daca in horoscop se fac anumite previziuni doar de tine depinde daca o sa se si intample. daca spre exemplu iti zice la horoscop ca o sa primesti o suma de bani, asta nu inseamna ca o sa cada din cer. trebuie sa faci ceva ca sa primesti acei bani. pe scurt, horoscopul nu reprezinta destinul unei zodii. sunt doar niste previziuni. eu de obicei am un site unde citesc horoscopul aproape zilnic. gasesti pe zodiacool.ro mai multe detalii daca vrei sa te lamuresti. iti las link poate te intereseaza. https://www. zodiacool.ro/horoscop