| adddaa a întrebat:

Am o mare nelamurire...
De câteva zile am același vis, si ma întreb dacă nu înseamnă, de fapt, ceva...
Deci... De fiecare data ma ratacesc in Belarus (habar n-am de ce acolo, n-am fost nicidată in tara aia) si ma găsește un bărbat necunoscut (cred ca bielorus). Cumva ma simt atrasa de el, si probabil ca si el de mine, dar de aici, se opreste visul.
Trebuie sa fie niște simboluri, ratacirea trebuie sa însemne ceva (am găsit ca înseamnă nesiguranta, lipsa unui orizont, faptul ca sunt derutata). Dar ce-i cu bărbatul? Am căutat, dar n-am găsit nimic... Oare sa aibă vreo legătura?
Eu chiar sunt derutata, in sensul ca trebuie sa-mi aleg o facultate si nu ma pot decide, nu știu ce ar fi mai bine...
Va rog, dacă aveti idee de ce tot se repeta visul asta si ce înseamnă, va rog sa imi spuneti! puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Bună.
Este doar un vis, asta nu trebuie să însemne nimic!
Pa, pa.

| AOLEVRIC a răspuns:

Si eu am acelasi vis aproape in fiecare seara de vreo 4 luni :-?, cred [ visez ca imi cad dintii ] - asta inseamna ca moare cineva si nu, nu se intampla nimic. Sunt doar vise, imagini fictive create de creier. Poate e ceva "semnificativ", ceva asemanator cu ce ai vazut, simtit, patit, si nu ai dat importanta. Poate e doar un vis, frumos sau nu, depinde de tine. http://studentulrevoltat.wordpress.com/......i-visele/.

| T1ramisu a răspuns:

Poate intr-o viata anterioara ai trait in Belarus cine stie, poate nu inseamna nimic, poate e o chestie care ai vazut-o la tv.

| Sofia97 a răspuns:

Daca ti se intampla ca acelasi vis sa se repete de nenumarate ori, semnificatia uzuala indica faptul ca trebuie sa acorzi atentie acelui vis, intrucat subconstientul tau incearca sa-ti transmita un mesaj. De cele mai multe ori acest mesaj este transmis prin intermediul unor imagini si senzatii foarte puternice, cu implicatii profunde asupra ta, ceea ce inseamna, de asemenea, ca acel vis repetitiv este important pentru tine.

Un vis care se repeta atrage de obicei atentia asupra unei temeri, chiar traume din trecut, slabiciuni sau asupra unui impas in care te afli si a carui solutie nu o gasesti. Visul repetitiv se poate referi si la un domeniu al vietii tale pe care l-ai neglijat complet in ultimul timp, de cele mai multe ori fiind vorba de cel emotional-afectiv.

Pentru a interpreta un vis care se repeta, este necesar sa intelegi ce reprezinta pentru tine simbolurile aparute in vis. Intreaba-te care sunt temerile tale, ce iti doresti, dar iti este teama sa recunosti, care sunt evenimentele din trecutul recent sau indepartat ce te-au marcat profund si ce anume te nemultumeste cu privire la propria ta persoana si la viata ta. Incercand sa dai raspunsuri acestor intrebari, vei reusi sa descoperi semnificatia visului repetitiv, dupa care, asa cum se intampla de obicei, acesta nu se va mai repeta.
Uite am gasit pe un site ceva despre un barbat necunoscut sper sa ajute:
http://www.femeiastie.ro/......ut-din-vis