| GirlxD a întrebat:

am o mare problema:la mine in oras nu este mcdonalds iar atunci cand eram mai mica mergeam in alt oas ca sa mananc hamburghri de la mcdonalds.acum nu ma mai duc.stie cineva cum pot face un mcpuisor a la mcdonalds acasa? raspunsul bun primeste fundita.multumesc

Răspuns Câştigător
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Ingrediente MCPuisor:
Informaţii/ingrediente

Felie din carne tocata de pui "Junior"
Carne din piept si pulpa de pui, piele pui, invelis pane ( faina griu, condimente, sare, pesmet, agenti de coacere E300, E450, E500, drojdie ), ulei vegetal. Produs tratat termic.

Chifla regular
Faina de griu, apa, zahar, grasime vegetala, drojdie, sare, ameliorator de panificatie, E300 acid ascorbic

Sos McChicken
Apa, ulei vegetal, dextroza, amidon din porumb modificat, otet, galbenus de ou, sare, zahar, mustar, extract de condimente, stabilizator E415.

Castraveti murati
Castraveti, otet, sare, arome naturale, conservant E211 acid benzoic, regulator de aciditate lactat de calciu
sursa:http://indice-glicemic.slabute.ro/indice-glicemic-mcpuisor-mcdonalds.html
Uite aici ingredientele tuturor produselor de la MC. :
http://www.mcdonalds.ro/html_files/produse/produse.htm
Funda?

1 răspuns:
| Muhana_Melinda_1979 a răspuns:

Felie din carne tocata de pui "Junior"
Carne din piept si pulpa de pui, piele pui, invelis pane ( faina griu, condimente, sare, pesmet, agenti de coacere E300, E450, E500, drojdie ), ulei vegetal. Produs tratat termic.

Chifla regular
Faina de griu, apa, zahar, grasime vegetala, drojdie, sare, ameliorator de panificatie, E300 acid ascorbic

Sos McChicken
Apa, ulei vegetal, dextroza, amidon din porumb modificat, otet, galbenus de ou, sare, zahar, mustar, extract de condimente, stabilizator E415.

Castraveti murati
Castraveti, otet, sare, arome naturale, conservant E211 acid benzoic, regulator de aciditate lactat de calciu
funda?