| Yohhy a întrebat:

Am o mare problema si sunt nevoita sa plec de acasa. Partea proasta este ca nu am unde sa ma duc si nu cred ca m-ar angaja cineva pentru ca am doar 16 ani, nici macar nu sunt majora. Cum as putea face rost de bani si unde as putea sa merg? Nu vreau raspunsuri gen "fa sex pe bani" sau tampenii de genul. Multumesc

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Trebuie să ai o prietenă care te poate găzdui până îţi rezolvi problemele cu părinţii. De angajat, te poţi angaja la Mc, KFC sau chelneriţă(dar ca (,) chelneriţă cam greu cred că angajează).

| ioanaisfetcu a răspuns:

Te pricepi sa faci ceva? Doar n-o sa te apuci sa prestezi munca necalificata. Macar tehnoredactare computerizata.

| ioanaisfetcu a răspuns:

Insa cred ca legal nu te poti angaja, doar la negru si asta-i cam riscant. Te poti trezi ca muncesti pe degeaba.

| bugara a răspuns:

Nasol. Rezolvati problemele mai bine. Pentru ca daca o sa pleci de acasa o sa dai de altele mai mari! sad