| cocacola_7093 a întrebat:

Buna TPU am o mare problema: vine scoala si eu nu vreau I don't want to see deoarece sunt foarte grasa(70.5 kg 1.60m) iar cand o sa ne cantareasca profesorul de sport o sa-mi fie tare rusine deoarece eu am niste colegi foarte mistocari si nesimtiti; si nu mai stiu cum sa mai slabesc; incerc dar nu reusesccrying(...va rooog ajutor... funditawinking

3 răspunsuri:
| DonCorleone a răspuns:

Bai sa mor eu sunteti culmea
nu ai auzit de dieta cu fructe si legume si sport?!?!
de slabit nu poti slabi in 2 zile nici macar 1 kg iti spun eu laughing
ba. daca sunteti grasi fratilor nu mai mancati nu stiu ce e asa de greu
sa tii diete si sa faci o gramada de sport :O:O

| l1feincolor a răspuns:

Si eu am 2 colegi care sunt mai plinuti...si niste colegi la fel de nesimtiti,,si am intalnit copii care au si mai multe kg,,In locul tau nu i-as lua in seama,dar daca chiar vrei intr-adevar sa slabesti,,este bine sa alergi,sa faci gimnastica in fiecare zi,sa nu mai mananci multe mancaruri care au foarte multe calorii,sa mananci fructe, legume, cereale si ce are mai putine calorii.Incearca,,Bafta! [fundabatting eyelashes

| Alisstor a răspuns:

Este practic imposibil sa slabesti intr-o saptamana atat de mult pentru a ajunge la greutatea ideala de la varsta ta. O dieta necesita timp. Cu toate ca decat dieta eu sugerez un program sportiv strict. Incearca sa renunti la mancarurile bogate in grasimi si ia-ti de 2 ori pe saptamana cateva prietene cu tine si apuca-te de alergat. Incearca la masa sa mananci doar cand ai pofta de mancare si doar pana te saturi, oricat ar fi de buna mancarea (da, si pe mine ma bate asta uneori). Daca obisnuiai sa consumi vreun asa-zis " masa dintre mese" incearca sa te descotorosesti de acele obiceiuri sau daca chiar simti absoluta nevoie, mananca niste biscuiti cu musli, sau ceva usor dar hranitor. Sunt baiat si si eu am avut cu ani in urma problema asta, dar crede-ma ca am reusit sa slabesc foarte repede. Oricum ar fi, trebuie sa intelegi ca trebuie sa ai vointa puternica sa reusesti sa slabesti. Nu muncesti, nu reusesti! Si in legatura cu colegii de clasa. Nu-i baga in seama. Lasa-i sa comenteze. Apuca-te de slabit si o sa vezi dupa ce te vad ce fete o sa faca.winking. Mult noroc!