| cocacola_7093 a întrebat:

Buna TPU am o mare problema: vine scoala si eu nu vreau I don't want to see deoarece sunt foarte grasa(70.5 kg 1.60m) iar cand o sa ne cantareasca profesorul de sport o sa-mi fie tare rusine deoarece eu am niste colegi foarte mistocari si nesimtiti; si nu mai stiu cum sa mai slabesc; incerc dar nu reusesccrying(...va rooog ajutor... funditabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Salut! In primul rand depinde ce varsta ai! Incearca sa mergi si sa alergi macar 30 min pe zi si sa nu mananci cu multe calorii, cum a spus si puffy, evita fastfoodurile ca nici nu sunt sanatose in plus, si putem vorbi mai multe daca imi dai un id de mess... cat despre 1n3x nu-l baga in seama, cum ai si zis, poti sa ajungi in spital si nici nu poti slabi atat de repede! Sper ca ti-am fost de ajutor, Succes! Sanatate!

| DianaScorpio a răspuns:

Cum ai incercat mai exact?
Fa zilnic sport cel putin 30 de min si mananca des si putin. Dupa cateva luni rezultatele ar trebui sa fie semnificative.

| Tsunade99 a răspuns:

Du-te la zumba sau tae bo, si NU manca hamburgari, shorma sau alte fasfooduri. Un hamburger are in jur de 1100 de calorii. Eu mananc in 3 zile 1100 de calorii, sau 4.

| Demoiselle a răspuns:

Si eu am incercat sa slabesc...dar intotdeauna m-am ingrasat la loc pentru ca m-am infometat. Da-mi idul tau de mess sa vorbim...

| Teresa a răspuns:

Daca slabesti brusc o sa ai piele ca mamaia pe bune ti se lasa pielea di arata foarte urat si nu vrei asta mai bine nu-i baga in seama sigur nu esti singura din clasa care are usoare probleme cu greutatea dar infometarea si slabitul brusc nu sunt niciodata o solutie in plus o sa faca misto doar pe moment si cad o sa vada ca nu te afecteaza o sa o lase balta pentru ca nu au nicio satisfactie asa ca sfatul meu nu-i baga in seama
daca te enerveaza cineva foarte tare spune-i si tu " a da acum imi amintesc te-am vazut pe un afis cu titlul copii subnutriti"
in plus daca tu te simti bine in pielea ta e ok nu mai da atentie rautatilor altora
succes

| redtulip a răspuns:

Nu mai bea sucuri acidulate, bea doar apa simpla. Nu mai manca dupa ora 6 seara, mai bine mananca dimineata pe saturate, la amiaz mai putin si seara un fruct. Fa multa miscare in timpul zilei. Nu mai manca macaroane multe, cand manaci de exemplu cartofi nu mai manca paine, redu dulciurile in general prajiturile. Nah sper ca retii si iti doresc multa bafta.

| BallerVD a răspuns:

@1n3x si vrei sa slabeasca 20 de kg intr-o saptamana 2?
@cocacola Nu-i baga in seama.

| 1n3x a răspuns:

Mananaca doar un mar pe zi

| cocacola_7093 explică:

Nu este sanatos...am o prietena care a incercat asa ceva si a ajuns in spital

| starangel96 a răspuns:

Mamaaa:O esti obezaa

| Florens a răspuns:

Vrei sa iti zic un secret care e super am incercat mananca din toate dar nu pana simti ca numai poti doar asa putin.