| 1mist3r a întrebat:

Am o mica MARE problema la un Nokia E71cred ca e facatura dar nu imi merge semnalul la el, adica bag cartela Orange si cand il deschid imi scrie sus "Emergency" si am vreo 3-4 linii la semna, dar nu pot suna pe nimeni, nu ma poate suna nimeni dar dupa cateva minute scrie Orange si abia daca prind 1 linie la semnal, ce pot face sa'l repar?. Cine se pricepe sa ma ajute? va rooog dau funda!

2 răspunsuri:
| Felix2009 a răspuns:

Se pare ca nu ai semnal, sau telefonul e codat in alta retea si trebuie sa-l decodezi.

| 1mist3r explică:

Afara am vreo 3-4 linii din cate vadhappy deci inseamna ca prinde greu semnal! cred eu