| ElenaZamfi a întrebat:

Buna TPU.Am o mica-mare problema.Sunt noua in cartier mi-am facut prieteni dar un baiat cu un an mai mare ca mine, respectiv 15, practic ma trateaza cu indiferenta si sta doar cu sora mea mai mica[11 ani]. Sincer am inceput chiar sa-l plac. Dar cu mine nu vorbeste deloc.Precizez ca ambii suntem mai timizi, iar sora mea mereu se impaca bine cu toata lumea si nu vrea nimic de la respectivul.Totusi ce ar trebui sa fac sa-i atrag atentia sa vorbesc cu el?

4 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Daca sora ta se intelege bine cu toata lumea, pune un plan la cale in calre sa o implici si pe ea, sa te ajute cum ar veni.Nu stiu.ea sa-i spuna lui sa se intalneasca cu el intr-o zi la o anumita ora si de fapt la acea intalnire sa mergi tu. Daca tot sunteti singuri ii poti spune direct ce ai de spus sau ii spui surorii tale mai mici sa ii spuna ca tu il placi si.gata happy Astepti un raspuns si din partea lui tongue

| dani9354 a răspuns:

Pai da dovada de naturaletze, intra in vb cu el, pur si simplu il intrebi ceva, dar fara sa-l "sufoci" cu intrebari.Fi tu insati nu fii timida, timiditatea invata sa o inlaturi, asa eram si eu pana cand mi-am dat seama ca ii mai bine sa te expui lumii. Bafta si sper ca vei avea o relatie frumoasa cu tipul!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ee...Poti sa te folosesti de sora ta, poate iti mai povesteste despre el.
happy Pai, uite, cand il mai vezi pe afara intreaba-l ce face, ca sa va cunoasteti mai bine.
Cand crezi si tu ca ai mai facut progrese in relatia cu el cere-i un id de mess si mai vorbiti acolo...
Increarca sa fii cat mai naturala si sa-i zambesti din cand in cand;; _
vezi si tu, sa fie de treaba si baiat bun, in caz ca pe viitor incepeti o relatie.
Doar pune-i intrebari banale, poate il faci sa vorbeasca despre el, propuneti sa stati la o banca, la taclale
Succes!

| fashionstar_2069 a răspuns:

Sa il intrebi lucruri care il intereseaza nu fii timida trebuie sa te apropii de el de aici iti dai seama daca te place si apoi vezi tu ce se intampla cuplacere