| anonim_4396 a întrebat:

Catelul meu Yorkshire Terrier in varsta de 6 luni, cand vede un alt caine pe strada se zbate din lesa ca sa mearga la el. Cum sa-l dezvat sa mai faca asta?

9 răspunsuri:
| biwltyad a răspuns:

Sunt multe sfaturi, dar crede-ma, e tanar si vrea sa comunice cu alti caini, poate intra in belele, dar...

| anonymous09 a răspuns:

Cezar si cainii iti sta mereu la dispozitie

| Cuky a răspuns:

Buna! De fiecare data cand il vezi ca vrea sa sara la caini, il tragi usor din lesa, dar nu tare! Doar nu vrei sa ii rupi gatul, nu? happySi apoi ii spui ferm,, nu-i voie''.Cu timpul va invata ca nu e frumos si te va asculta.Si mai am un sfat! Nu-l mai scoate iarna, caci yorkshire-ii sunt foarte sensibili la frig si poate raci usor. Sper ca te-am ajutat.

| anonim_4396 explică (pentru Cuky):

Multumesc pentru sfat dar trebuie sa-l scot, doar nu vrei sa faca pipi in casa laughing si are gecuta, nu are cum sa-i fie frig happy
PS: Adora zapada big grin

| Cuky a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii cum fac eu cu al meu? L-am invatat sa faca in balcon si cere.

| anonim_4396 explică (pentru Cuky):

Faza e ca eu n-am balcon, stau la casa big grin

| anonim_4396 explică (pentru Cuky):

Da-mi ID-ul tau sa mai vorbim :d
Doar daca vrei.

| Cuky a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei, mai vb pe TPU, nu prea vreau sa dau adresa in public...

| alice31 a răspuns:

Poti sa consulti o carte despre dresaj canin.Acolo ti se va explica foarte bine ce trebuie facut.