| Danutz_Mihai_1997 a întrebat:

Buna TPU am o mica problema de personalitate deci totu a inceput cind parintii mei au inceput sa se certe cind aveam eu 7 ani s-au despartit, eu am ajuns la tata si din pacate am plecat din cartierul respectiv si mi-a fost foarte dor de prietenii mei, ma rog apoi m-am mutat la o scoala noua din nou mi-a fost dor de colegii mei acum la scoala care sunt si aum nu e deoc frumos nici pina acum nu mam atasat si sunt clasa a 8-a acum! si atunci eram a 2-a toata lumea face misto de mine (exagerez nu chiar toti am vreo 2-3 prieteni oricum ftt putini si suntem vreo 100 la etaj ) si acum am reusit sa scap de cei care au fost a-8-a anul asta care s-a incheiat pentru ca ma bateau fara motiv.
V-am spus ca am 2-3 prieteni pentru ca am avut mai multi dar nu au fost de incredere ca mau lasat sad si unul din vechii mei prieteni s-a mutat in belgia, dar inainte sa se mute mi-a facut cunostinta cu gasca lui. La inceput am crezut ca o sa fie din nou bine chiar asa a fostt pina cind iubta unuia dintre ei s-a despartit de el, dupa asta tot a picat adica el era schimbat nu il mai puteam ajuta ca era indiferent si nu ma baga in seama in fine eu am plecat si am ramas cu prietena lui pe care o placeam am vrut sa macomb cu ea da e nu a vrut dupa 2 luni si ea s-a schimbat nu ma mai baga in seama prea mult am inceput sa ne certam ca imi zicea ca sunt prea atasat de ea, am fost certati 7 luni adica pina acum 2 luni si eu in timpu asta hoinaream cu varmiu si intr-o zi mia facut cunostinta cu o fata nicola pe care o cunosc si acum suntem prieteni problema era ca imi placea de ea ( DE CEE?crying(( de ce trebuiia sa imi placa si de ea ) ea avea 17 ani si era simpatica frumoasa si ii lacea sda rida ca si mine. Intr-o zi mi-a zis ca s-ar fi comb cu mine daca as fi avut 16 ani macar ptc sunt simpatik si dragut(ea mi-a zis asta) si a doua zi eu ca prostu l-am ascultatpe varamiu care mi-a zis sa incerc sa ma comb cu ea ( varmiu nu e prea priceput in astea el nu a avut decit o relatie pe care eu i-am facut-o si totusi el are 17 mai mare ca mine cu 3 ani ce ***) si asa am facut dar nu am reusit sa o conving ptk nu ma placea nici ea desi a zis ca ii place ca sunt simpayik anyway apoi am avut o iubita cu care am stat 3 luni (mai erau in 2 luni pina sa ma inpac cu tipa cu care m-am certat) dar am descoperit in final ca voia numai sa isi bata joc de mine ptc a pus-o fata unei prietene de a tatalui( ideea e ca fata asta nu vrea ca tata si maicasa sa se casatoreasca. chestia e ca nici eu nu vreau pentru c o urasc si pe ea si pe sorsa) ma rog dupa ce am aflat asta imi venea sa ma sinucid credeam ca nu exista cineva pentru mine si ca lumea are dreptate ca sunt un ratat nici nu stiu de ce mai exist sau de ce mam nascut eu nici nu cred ca mai am un viitor sunt clasa a 8 dar am trecut cu greu pentru ca mam concentrat mai mult pe cineva pe care sa iubesc si care sa ma iubeasca deci viata mea e distrusa imi este ftt dor de colegii mei cu care ma intelegeam din cauza colegilor astia care ma fac prost si astea nici nu stiu ce sa cred mama tot imi zice sa nu ii bag in seama pentru ca ei se oftica ca eu pot scrie versuri de melodii (nu am voce doar le scriu si le pun pe un negativ doar scris) si ca scriu poezi dar asta e un talent mostenit de la maicamea si toti au ris de asta cind mi-au gasit caietul in ghiozdan si leau citit am zis ca nu voi mai face asta niciodata si nu stiu ce sa fac va rog ajutaitima ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Tu scrie in continuare, esti slab de fire daca te dai batut asa de usor.Nimic nu trebuie sa te doboare, si da, ai o poveste foarte controversata.Nu te lasa influentat si fa ce-ti dicteaza inima.Cat despre prieteni, incearca sa te intergrezi dar nu-i lasa pe aia sa te bata.Problema cu parintii nu e o tragedie, colegii, prietenii vechi poate ca au si uitat de tine, nu stiu.Succes in viata si o zi buna!happy

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Mersi de incurajare happy mai inveselit insfirsit dar prieteni vechi nu au uitat de mine numai ca unii (mare parte ) sau mutat din oras sad

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Imi pare rau pentru tine, sper sa fie bine!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Mersi mult pentru raspuns ciar m-a ajuta dar o sa fie greu sa ma integrez printre colegi pentru ca toti SUNT OPSEDATI DE JOCURI pe calculator deci iti dai seama cit de greu poate sa fie

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Is ciudati! Daca esti diferit, nu inseamna ca esti nebun sau daca compui nu trebuie sa te batjocoreasca, ci sa te incurajeze.
Ma bucur ca te-am putut ajuta.Succes la note la examen!happy

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru măcheamăăăî):

Mersi
da eu am zis ca anul asta am trecut a 8-a laughing

| măcheamăăăî a răspuns (pentru Danutz_Mihai_1997):

Aaaa..deci ai fost intr-a 7-a.laughing