| Danutz_Mihai_1997 a întrebat:

Dau funda!
hei TPU... am nevoie de un sfat. stiu ca multi o sa ma ia in ras dar am nevoie sa vb cu cineva. daca scru pe harite. ea nu o sa imi dea un sfat. acum 7-8 ani am avut prima mea gasca. vreo 5 luni. apoi sa destramaty ..pt ca era o fata teo care era combinata cu un tip din gasca, pitik, si ei a inceput sa ii placa de un alt tip, sa comb cu ala apoi ea a ramas fara prieteni, si eu am ramas cu ea ( trebuia sa aleg intre cel mai bun prieten si ea si mie imi placea mult de ea stiu ca am facut o mare greseala ) si. am stat cu ea vreo 2 luni ( ca prieteni ), l-am lasat balta pe cel mai bun prieten, si intr-o zi mi-am facut curaj si am intrebat-o daca vrea sa se comb cu mine si a zis ca nu sunt genul ei. apoi am ramas prieteni si a cam devenit piti pe parcurs. apoi a inceput sa ma ia la misto si chestii. ne certam ba neinpacam. si am lasat-o moarta... dar m-a durut ftt tare pentru ca ca o placeam foarte tare asa ca nu am mai avut ches sa stau cu nmn pentru ca pitik si cel mai bun prieten al meu nu vroiau sa mai stea cu mine. asa ca am stat singur in casa vreo 7 luni (fara scoala unde ma duceam si nu scoteam un cuvant decat la ore cand eram intrebat ceva. altfel stateam in banca mea si nu vb cu nmn. asta a tinu vreo 7 luni si nu exagerez. apoi am inceput sa ies cu varmiu. acum dupa 7 ani. am intrat in alta gasca. a fost super. un nou cel mai bun prieten Ionut. ca si fratele meu. s-a comb cu op tipa pe care o placeam. ne-am certat putin. apoi ne-am inpacat si eu mam comb cu o tipa adelina peste 2 luni. incercam sa ma despart de ea dar nu stiam cum sa o fac. ma comb deja cu alta tipa marina. si eram cu amandoua. dar incercam sa ma despart de adelina. si vb cu un tip flow ( din gasca ) despre cum nu stiu eu cum sa ma desp de adelina fara sa o ranesc si ana,, (cea care mi-a facut lipeala cu marina ) ma auzit si a zis ca daca nu ma despt acum de ea o suna si ii spune marinei. asa ca i-am dat mesaj ca ne desp. ea a fost trista si mia parut raw. dar am ramas prieteni. mrg. o ftt buna prietena pica sa comb cu un tip pe care eu nu il sufar de loc. pentru ca in generala ma chinuia si ea a inceput sastea mult cu el si nu a mai stat cu noi. adina ( tipa de care imi placea si cu care sa comb Ionut ) sa desp de el pentru ca era prea rece sia inceput sa stea cu ana care e bisexuala si adina la fel deci am mai ramas doar eu Ionut si inca doi tipi. eu m-am certat de curand cu Ionut pentru ca este cam bulangiu de la un timp si face glume nesarate. asta e un fel de. istoria se repeta asa ca nu stiu ce sa fac ca sa nu fac ce am facut in tecut. eu acum sunt intr-o stare depresiva pentru ca am foarte mult probleme. Parintii mei sunt despartiti de cand aveam eu 7 ani si stau cu mama ( desi legal ar trebui sa stau cu tata) si m, a tot cert cu amandoi pentru ca fiecare are nervi si trebuie sa si descarce cumva nuy? marina s-a desp de mine si o iubeam atat de mult, sad si sunt foarte trist pentru ca am impresia ca in ultima sapt ma insela, nu pot explica de ce dar am un felling si adina nu vrea sa mai vb cu mine nu stiu de ce, si eu ma simt foarte singur, toti sau deus pe calea lor, eu am ramas singur si nu stiu ce sa fac, aveti cateva sfaturi pentru mine?

Răspuns Câştigător
| ruxyycriss44 a răspuns:

Hey happy! Wow te-ai cinuit ceva sa povestesti tot happy.Cu totii am trecut prin momentr grele si chiar daca ti se pare o vesnicie o sa vezi ca totul se rezolva de la sine happy Incearca sa vorbesti deschis cu prietenii tai happy si stai calm, nu te calicii la fete pentru ca sunt destul, deci nu ramai fara happy. Cu parintii tai sad aici e mai complicat... poate ai mai incercat dar vorbeste cu mama ta si spune-i tot ce te doare fix atunci cand simti, pentru ca o sa realizeze ca nu e bine sa isi verse nervii pe tine si o sa isi dea seama de asta. Ai incredere ca o sa faci alegerile potrivite si nu mai alege fetele in locul prietenilor, crede-ma, fete sunt destule, dar prieteni buni rar gasesti. Multa bafta si sper ca te-am ajutat :*!

| Danutz_Mihai_1997 explică (pentru ruxyycriss44):

Ok am incercat deja cu maica-mea si a facut mai raw. " ce astea sunt probleme? trec ele... nu trebuie sa le pui pe ele de asupra mea "

3 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Da am cateva sfaturi...verifica textul dupa ce ai scris, m-am chinuit sa traduc si apoi sa inteleg, si se presupune ca acum ar trebui sa ma gandesc la ceva pentru tine. Parerea mea este ca ai nevoie de un nou inceput, de ce nu incerci la scoala sa iti faci prieteni noi si sa iesi in gasti noi? Asta te-ar putea ajuta. Dar cate o fata pe rand de acum si nu mai crede ca te indragostesti chiar de fiecare fata, pentru ca pare ca le schimbi prea des si apoi te plangi ca pierzi pe toata lumea, adica man, ai fost cu 2 o data.ce vroiai? sa iti faca altar cineva? si nu-ti lasa prietenii pentru fete asta e prima regula intre baieti. Cu parintii tai discuta deschis, te vor intelege si problemele se vor rezolva. Mult succes.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns (pentru Hakuouki):

Prima propozitie ai spus-o prea bine.winking