| sadsoul13 a întrebat:

Am O mica problema in legatura cu o nota la matematica.
Deci Profesoara m-a intrebat ce este paralelogramul dar nu am stiut ce sa-i spun adica i-am spus da nu prea corecta dar ea nu nea predat cum trebuie ne-a spus doar ABCD [AB] paralel cu [CD],[AD] paralel cu [BC]. prima intrebare si a doua intrebare m-a pus sa-i spun proprietatiile diagonalelor in patrat si i le-am spus dar nu i-am spus de perpendicularitate. in concluzie mie mi-a pus 2 intreabari [profa] si la altii a pus 4 intrebari iar unu a lau 10 ca a pus profa pe unu sa iy dea o intrebare de la un coleg pentruala si i-o dat ce e dreptunghiul dar nu-i corect ca trebuia sa puna profa nu? si eu am luat 6 si ala a luat 10. e corect?
dar nu stiu daca ni le-a pus in catalog. media 9 la mate anul trecut {cls a 6-} acu a 7-a

Răspuns Câştigător
| JustDream23 a răspuns:

Eh.lasa e doar o nota totusi data vitoare invata mai bine si... daca nu intelegi ceva intreaba profesorul de aia e acolo ca sa-ti explice ce nu ai inteles. Have a nice day!

| sadsoul13 explică (pentru JustDream23):

Mersi. data viitoare voi incerca sa invat mai mult mersi de raspuns

3 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Ai dreptate, modul cum a stabilit dificultatea intrebarilor nu a fost corect. Treci peste asta si mergi mai departe, recupereaza lacunele care le ai la definitii si proprietati, pentru ca, desi zici ca nu v-a predat def paralelogramului, ea se invata in clasa primare. Succes!

| sadsoul13 explică (pentru dana85):

Mersi de raspuns