| Acuriousboy a întrebat:

Hey TPU!
Deci in cateva zile trebuie sa vina o fata la mine pentru prima oara (ea sa vina pentru prima oara in caz ca se intelegea altceva laughing ) si gen nu s chiar foarte foarte apropiat de fata asta si long story short voiam sa vad cam ce ar trebui sa fac ca sa creez acea atmosfera? Adica ok ajunge la mine si dupa? laughing era ideea sa bem ceva si sa vorbim mai intai. Sa facem asta in bucatarie sau in camera? Niste sfaturi pls?

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca vine,insemna ca e interesata si are si ceva incredere in tine.
Vrei sa fi si romantic? Aranjaza putin dormitorul,o lenjerie rosie,un joc de lumini sau bec rosu, petale de trandafiri, betisoare parfumate.
Daca stii sa si gatesti, mai ai un +.
Alegi un vin rosu bun si prima data stati in sufragerie.
Daca o iei usor si nu intri prea repede in spatiu personal si continui cu un preludiu ok, ai toate sansele sa fie o experienta placuta pentru tine dar si pentru ea!
Fii atent la semnalele ei, uneori sunt foarte subtile.
Nu sari pe ea dar nici nu astepta sa se lipeasca de tine sa o saruti!
Succes si distractie placuta!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe cat este posibil sufrageria sau dormitorul ar fi cel mai indicat loc in asemenea cazuri. Dar bineinteles ca nimic nu este ''batut in cuie'', te vei putea adapta situatiei eventual nou create si pe parcursul...''ostilitatilor''. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu îți place de ea, spune-i ca ești ocupat și nu poți sa o primești.

| MrSnow a răspuns:

Totul e să fii spontan
Nu cu planuri făcute pe foaie înainte fiindcă o să se schimbe sigur
Pur și simplu fi tu
Ca să faci atmosferă e să stai aproape de ea și să o privești în ochi când îi vorbești
Iar dacă o faceți, oriunde doriți
Cel mai ok ar fi dormitorul dar dacă vrei ceva nou poți s-o faci pe masa din bucătărie, oriunde, doar să fie o experiență faină pentru amândoi

| DanyelDani88 a răspuns:

Acea atmosfera...
Anume?
Vine la tine, va stabiliti undeva, o intrebi daca vrea ceva anume, o bautura, ceva de rontait, puneti niste muzica, aprindeti tv-ul, intre timp vorbiti si apar idei pe parcurs, nu o sa primesti de la noi un plan si sa-l poti urma pas cu pas, iei o idee de la mine, una de la colegu', etc...
Succes cu fata, sa nu fi rau! :3