| boxing a întrebat:

Am o nelamurire privind liceul si sper sa ma ajutati.Eu am media de admitere 7.89 si media la stiinte sociale este de 8.54(anul 2010). IN ceilalti ani media a fost apropiata de aceasta 8.52 doar in 2001 a fost 8.09.Din ce am observat locurile nu s-au ocupat anul trecut in ceilalti ani nu stiu.Eu vreau sa trec prima optiune Stiinte sociale gandidu-ma ca am sanse sa intru deoarece locurile nu sunt ocupate fiind prima optiune am prioritate.Anul trecut s-au ocupat doar 54 de locuri asta rezultand ca au intrat si din a doua optiune. A doua optiune o sa trec Economic acolo fiind media de 7.51.Ce spuneti procedez cum trebuie?

Răspuns Câştigător
| dariale a răspuns:

Procedezi foarte bine. Intotdeauna cand iti vei alege optiunile pentru liceu, asta la toata lumea suna happy sa va puneti intotdeauna liceul dorit, pentru ca am avut prietene/prieteni care si-au pus doar 10 optiuni, primele 3 fiind optiunile care vroiau iar restul fiind licee puse doar asa, de forma, neavand medie de intrare au picat la a 5 sau a 6-a optiune. Cum ar venii spus, au picat din greseala, dar desigur ca-si pot face transfer dar nu-i tot una.

succes! happy