| Dan827272 a întrebat:

Am dat EN și am luat 7.67, ideea este că eu vreau la un liceu la care anul trecut ultimul elev a intrat cu 7.89, pot sa îl pun ca prima opțiune nu? Adica voi intra la el?

Răspuns Câştigător
| bunaziuaoameni00 a răspuns:

Tu poti sa pui pe primul loc oroce liceu vrei, si liceu de media 10, si sunt sanse de 49% sa intri.
Poti pune ca prima varianta liceul cu media 7.89, nu stim daca vei intra sau nu, dar merge sa incerci.
Faza e sa pui cat mai mukte variante, vreo 25/30/40 asa pun eu, macar sa stiu ca ajung la un liceu bun nsj faci cum vrei.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți, dar probabil nu o să fii admis acolo.

| Frank51 a răspuns:

Acum înțeleg de ce ai luat 7.67 că te bate matematica.

De ce ai pune un liceu în care ultima medie e mai mare decât media ta? În condițiile în care a fost foarte ușor și sunt medii și mai mari decât anul trecut?

It blows my mind.

| Dan827272 explică (pentru Frank51):

Cum îmi spui mă tu mie că a fost ușor dacă la știri a apărut că anul trecut 80% au luat peste 5 și anul ăsta doar 76% au luat 5? nu e logic că o să scadă mediile?

| Frank51 a răspuns (pentru Dan827272):

Îți zic eu ție pentru că eu am fost în comisia de evaluare nationala și de bacalaureat "mă". Am acces la toată baza de date din România, și mediile din anul acesta sunt foarte mari.

| Dan827272 explică (pentru Frank51):

In Gorj medii mari? nu prea cred

| Frank51 a răspuns (pentru Dan827272):

Vrei să-ți dau toate notele în ordine alfabetică sau crescătoare?

Ideea e că sunt note foarte mari, chiar dacă sunt mai puține note mici. Bătaia anul ăsta se întâmplă la liceele bune. Dacă vrei să înțelegi bine dacă nu aia e.

| katin a răspuns:

Tu poti sa-l pui ca prima optiune. Dar anul acesta ultima medie poate fi mai mare. Nu se ia in considerare cea de anul trecut.