| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste cam lunga si interesanta si as dori sa va vad parerea.

Deci, eu imi doresc sa merg in strainatate si sa studez acolo. Astfel, am aplicat la Cambridge pe informatica, la colegiul Queens'. Eu spun ca am un palmares de concursuri si activitate destul de mare, respectiv multe concursuri nationale si internationale, unde am luat locul 1 sau 2 mereu. Chiar am participat la Ftirst Tech Challenge cu echipa de robotica si eram la un pas de a merge la competitia intarnationala, in SUA, Detroit.

De asemenea am multa munca personala precum invatarea limbajelor de programare, html, php, mysql, python, c++, c#, SFML, si game development in UE4 ( unreal engine 4).

cele 2 interviuri (am avut 2 de 30 min fiecare) au mers super si chiar sunt multumit de ele si intervievatori mi s-au parut draguti si deschisi si impresionati de mine.

recent, insa mama a visat ca am intrat la Cambridge si cum stiti, in realitate se intampla invers. Bunica mea la fel: de când am plecat la interviu, de pe 3dec. mereu viseaza rau si traduce visele drept o suparare de la un drum lung. (le traduce bine!). Nu cred in vise, dar vreau si parerea voastra sincer, pentru mama a fost foarte persuasiva, ca de obicei si m-a speriat. (zicea ca ce viseaza ea mereu se intampla cum sunt interpretate). Cum inainte imi dadeam sanse de a intra 60-65%, acum imi dau spre 0. =( e foarte deprimant.

Prietena mea are incredere in mine si are un feeling ca intru. Si ea când are feeling-uri atunci asa se intampla. Raspunsul vine pe 14 ian, insa nu stiu ce sa fac. Sunt innebunit si nici nu ma pot concentra pe ceea ce am de facut, pentru ca sunt foarte tulburat. Mama zice ca asta e si ca mi-am semnat sentinta.

Eu am aplicat si la alte universitati si am fost acceptat, cea mai buna fiine locul 41 lume, warwick, insa nu se compara cu Cambridge de care m-am indragostit. Ce sa fac? ce sa cred? ce ma sfatuti?

eu recent am visat ca eram la Queens si ca plecam de acolo pentru ca imi terminasem traba (cred ca eram student si veneam acasa). si am vazut noi aplicanti venind. (ca sa se inteleaga, in perioada interviilor studentii din campusul mare pleaca acasa, iar in locul lor sunt cazati aplicantii invitati la interviu). Am trecut pe langa niste pancarde parca albe pe care erau proiectate niste filme e prezentare a universitatii, etc. si apoi m.am trezit insa in vis (pentru ca visam in vis). Si apoi am povestit mamei in vis ce am visat si m-am trezit la realitate

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Visele reflecta framantarile tale. Nu le lua in seama.
Si nu lua in seama nici parerile celor din jur.
Daca tu simti ca te-ai descurcat bine la interviuri, ai sanse mari. Doar sa nu ai ghinionul sa fi fost multi mai bine pregatiti decat tine.
Nu te ajuta cu nimic sa te framanti. Pana pe 14 ianuarie ai 4 zile de vacanta in care sa te relaxezi si sa te distrezi.

2 răspunsuri:
| armygirl a răspuns:

Ai încredere în tine. Eu zic să nu te stresezi pentru că la palmaresul tău intri.

În plus, visele sunt multimea gândurilor din timpul zilei. Visele nu devin realitate, de cele mai multe ori.

| TheRussianBias a răspuns:

Va multumesc pentru incurajari. Vom vedea pe 14 ce am facut. Sper sa intru. va dati seama ca acolo se duce elita elitei. Sper sa am o sansa