| STalexandra a întrebat:

Am o poveste mai lunga.dar sper sa cititi pana la capat.
De Craciun, m-am intalnit cu un fost prieten, care e in aceeasi scoala cu mine. Cand a inceput scoala, am aflat de la un prieten de-al lui ca ma place, iar dupa ore, mi-a spus " face to face " asta.
Nu l-am luat in seama atunci, dar pe parcus mi-am dat seama ca si eu il plac. I-am spus si eu asta, si am decis sa fim impreuna. Nu vorbeam deloc, doar pe facebook ( in realitate ne spuneam doar " Buna " ) laughing) Ne-am despartit, dar am ramas prieteni. Acum cateva saptamani, a pus o prietena comuna sa ma intrebe daca il plac, iar eu i-am spus ca nu. Fata aceea mi-a spus tot ce a vorbit cu el, iar el spunea ca nu ma mai place in momentul in care fata i-a spus ca eu nu il plac. Eu cred ca inca ma place, deoarece se uita mereu la mine la scoala. ( eu inca il plac ) Credeti ca ar fi bine sa ii propun sa fim din nou impreuna? Cum credeti ca ar reactiona?

2 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Incearca sa fii mai directa. Spune-i ca il placi, ca ai mintit-o pe prietena aia comuna, daca si el simte la fel aveti o relatie frumoasa. Relatie nu inseamna sa vorbesti cu el pe facebook si sa ii pui 1000 ":*", deci daca aveti de gand sa stati pe facebook toata ziua sa vorbiti mai bine las-o asa. Daca el nu te invita macar odata in oras, crede-ma, n-are rost.winking

| MrsVamp a răspuns:

Probabil si el vrea acelasi lucru.In majoritatea timpului e aceeasi premiza "se plac dar nu sunt impreuna" si decat sa pierzi ceva la care tii, eu zic sa va mai acordati o sansa, sa o luati de la capat, si poate acum, lucrurile se vor schimba, si va fi mult mai bine.
Bafta multa! happy