| CatalinFloringammerul a întrebat:

Am 13 ani aproape impliniti... si as vrea sa am o prietena, poate cineva sa imi dea cateva sfaturi? Nu sunt un baiat foarte pretentios sau cu fite, imi place sa stau pe afara cu prieteni pana tarziu nu prea am alte hoby-uri!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Numa din faptul ca ceri sfaturi pentru a avea o prietena denota ca nu esti pregatit pentru pasul asta.

| Aeri a răspuns:

Mai ai de copilărit după părerea mea... Sincer, chiar dacă probabil colegii tăi au prietene și ți se pare aiurea că tu nu ai (sau nu știu ce alt motiv mai poți avea, în fine) nu este nicio grabă în a-ți face o prietenă. Baftă!

| irina300 a răspuns:

Buna! As vrea sa iti spun ca si eu pe la varsta ta ma gandeam cum e oare sa ai un prieten dar sa stii ca sincer mi se pare cam devreme, abia esti in inceperea adolescentei si poate mai tarziu o sa regreti pentru anumite lucruri. Sfatul meu este sa nu mai stai chiar asa pana tarziu deoarece la varsta de 20 vei arata ca un zombi de 30. Si la multi ani pentru ziua ta. Pa, pa.

| VortexOriginal a răspuns:

Sincer iti spun! Bucura-te de copilarie, joaca-te, fa farse si distreaza-te pentru ca fetele sunt un lucru complicat si nu e momentul sa le oferi atentie acum. Ofera-ti timpul tie pentru ca nu vei mai fii atat de tânar niciodata