| xXFrappeGirl a întrebat:

Buna TPU.

-Am o problema >:".

Am degetele foarte groase.
Parca este mana bunicii mele straight face.

Ce as putea face sa nu mai fie asa de groase si sa arate mai slabe?happy.

Funda.

Răspuns Câştigător
| Crin51 a răspuns:

"Trei adolescente erau preocupate zilnic de cum sa aiba niste maini tot mai frumoase. Isi impartaseau una alteia importanta unei creme sau a unei lotiuni.
Intr-o zi, celor trei fete care iesisera la plimbare si se odihneau in parc, li s-a alaturat o alta fata. Pentru ca ele conversau despre maini, fata nou venita si-a privit mainile. Avea bataturi din cauza muncii, iar unghiile erau nevopsite si nelacuite. A fost luata in deradere.
In acel moment a aparut in fata lor o batrana, care le-a rugat pe fete sa o ajute sa urce dealul, mai ales ca avea cu ea si o sacosa destul de grea in mana. Cele trei fete i-au intors spatele, motivand ca exista riscul sa-si piarda frumusetea mainilor. Cealalta fata s-a repezit de indata, i-a luat sacosa si a ajutat-o sa urce dealul.

Cand au ajuns sus, batranica, citindu-i parca gandurile, i-a luat mainile si i-a spus:
- Fata mea, cele mai frumoase maini sunt cele care ajuta pe altii."
Poate ce am scris suna prea uman pentru zilele noastre, dar mesajul e unul util.
Cred ca ceea ce conteaza este in interior, incearca sa fii tu insuti, simte-te bine in pielea ta, felul in care te comporti te face remarcata. Traieste viata, Zambeste, fii prietenoasa, tine la prieteni si nu mai acorda importanta acestor lucruri, care in timp, vei vedea ca sunt doar niste amagiri.
Ma uit la "divele" din ziua de azi... si ma izbucnesc in ras uneori, cat se chinuie sa se faca intelese...
Daca vrei o parere, cel putin eu, mai degraba as intalni acel gen de fata care iti coloreaza viata, decat una plina de ifose happy
Tu alegi cum vrei sa fii, cheia e in mainile tale!

Toate cele bune!
Crin

| xXFrappeGirl explică (pentru Crin51):

Iti multumesc foarte mult Crin :*!

| Crin51 a răspuns (pentru xXFrappeGirl):

Ma bucur ca te-am putut ajuta!

O seara placuta!
happy