| D3IuTzA14 a întrebat:

Buna TPU.happy Am o problema cam imbarligata cu un baiat:-s.Problema este: Fosta Bff mi-a facut cunostiinta cu el fiind veriosoara lui. La inceput mi-a placut un pic de el iar apoi ne-am certat dintr`o problema ff banala straight face Iar apoi am inceput sa vorbim. faza e ca il plac fff mult si il visez. El recent s-a despartit de prietena lui :-s Iar eu in fiecare zi vb cu el pe mess Etc. Si cred ca o sa devin obsedata:-s Vb intr`una cu el si el doar radelaughing Iar apoi "un prieten" de`al lui mi-a bagat id-ul in lista iar el mi-a zis ca e un baiat care e singur si etc. Iar eu tot ziceam ca nu am nevoie si el vroia sa am combin cu acel baiat. Baiatul mi-a zis ca il cam strezez pe prietenul lui (baiatul pe care il plac) si ca nu ma mai suporta. Si eu nu stiu ce sa cred asa ca l-am intrebat: Tu ai vrut sa-mi faci lipeala cu ala doar ca sa nu te mai plac pe tine ca te stresez? iar el a zis nu.straight face Ca baiatu minte sa ma seduca=] Intrebarea mea este: De ce a vrut sa-mi faca lipeala cu ala?straight face Chiar daca eu i-am zis de 100 de ori "Nuu" pentru ca il iubesc:X:X Si el tot insista. Multumesc pentru timpul acordat:*love struck

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Cand o sa ajungi la varsta mea (sau pe aproape) o sa-mi dai dreptate. Nu exista prietenii ci doar interese comunewinking

13 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

În ce limbă scrii?

| IMC90 a răspuns:

Am si eu o intrebare : cu cine ai facut limba romana? cu femeia de servici?
Inainte sa te ajut, vreau sa-mi traduci niste cuvinte/semne, ca sa inteleg si eu ce naiba ai vrut sa scrii.

Ce inseamna : Bff, plk, pic (astea stiu ca erau magazinele lui Penescu), ff, fff, Mrg, desp, pr, Sh, tine.

| IMC90 a răspuns:

Bun, sa o luam pe bucati :

In momentul in care un baiat te ''paseaza'' altuia este clar ca nu te place, nici macar un pic. In schimb, probabil ca nu te considera urata altfel nu-si punea obrazul pentru tine. Celalalt baiat (destinatarul pasei) evident ca nu va spune adevarul, intentia lui este sa te faca sa-l uiti pe varul Bff-ului tau laughing astfel incat sa ii acorzi lui mai multa atentie si eventual sa fiti impreuna. Asa ca, fie accepti sa incepi o relatie (macar de prietenie daca nu altceva) cu celalalt baiat pentru a putea sa intri in vorba si cu cel pe care il placi fie iti bagi ceva in amandoi si iti vezi de viata ta (ceea ce este cel mai indicat).

| D3IuTzA14 explică:

Srry Pt greselihappy App eu am 14 ani sh el 16big grin

| D3IuTzA14 explică:

Ha,Ha "Imc90" Bff-Nu sti engleza mai?straight face Chiar asa nu sti ce e aia Bff?laughing.Sh app Ms pr sfat Liviu :*happy

| IMC90 a răspuns (pentru D3IuTzA14):

Nu, habar n-am. Am 21 de ani si nu am auzit in viata mea de cuvantul Bff. Ard de curiozitate sa ma luminezi, atat in privinta lui cat si in privinta celorlalte.

Am cautat de curiozitate in dictionarul englez-roman, si nu am gasit nimic.

| D3IuTzA14 explică:

Bff-best friend forever.Te`ai luminat?smug

| IMC90 a răspuns (pentru D3IuTzA14):

Ce copilarie laughing (pentru cultura ta generala, nu exista asa ceva...)

revenim la oile noastre : si restul cuvintelor?

| D3IuTzA14 explică:

Ehh nu existaoh go on Asta crezi tulaughing Intreaba si restul persoanelorhappy Iar acele cuvinte, Sunt prescurtari. Nu fi rautacioshappy

| IMC90 a răspuns (pentru D3IuTzA14):

Cand o sa ajungi la varsta mea (sau pe aproape) o sa-mi dai dreptate. Nu exista prietenii ci doar interese comunewinking

| D3IuTzA14 explică:

Asta e adevaratwinking.Dar eu doar ti-am raspuns la intrebare : Ce inseamna Bff? Si eu m`am convins ca nu exista dar asa se foloseste in 2011 Cuvantul Bff-Best friend forever. Porcarii de`ale copiilorlaughing

| D3IuTzA14 explică:

Auziti TPU -Toti pentru unu Oke?straight face.Ce sariti toti pe mine? Nu va convine ce am scris numai raspundetistraight face

| D3IuTzA14 explică:

Multumesc!laughing:*

| Tsunamiliviu a răspuns:

Pai in primul rand daca il stresezi asa de mult normal ca il enerveazza.fi mai indiferenta.si cred ca a vrut sa te conbini cu ala ca sa ii oferi mai mult spatiu asa ca trateaza-l si tu cu mai multaq indiferenta