| OnutZZaa a întrebat:

Am o problema. Colegele de clasa sunt invidioase pe prietenia mea cu o fata care imi spune (mama) si mi-au pus sa aleg intre ele si ea dar eu nu sstiu pe cine sa aleg ma poti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Didi908 a răspuns:

Buna! Daca te-au pus sa alegi intre ele si prietena ta, inseamna ca nu iti sunt prietene. Niciodata un prieten ADEVARAT [ceea ce cu greu gasesti in ziua de azi] nu te va pune sa alegi intre respectiva persoana si altcineva, pentru ca trebuie sa existe incredere. Eu iti propun sa alegi pe cine consideri tu ca este mai bine, daca tu stii ca ele sunt mai bune prietene cu tine decat cealalta prietena atunci alegele pe ele, dar daca stii ca sunt invidioase eu zic sa renunti la ele pentru ca asa ceva nu se face intr-o prietenie. Chiar daca renunti la mai multe pentru una crede-ma ca aceea va fi cea mai buna prietena a ta. Asa am facut si eu! happy
O zi buna! :*

5 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

Draguta,prietenii nu se pot alege asa ca pe o pereche de pantofi.
"Uf, oare cu paiete sau tinte?"
Sunt anumite "criterii" pe care trebuie sa te bazezi si de care trebuie sa tii cont:
-increderea
-iubirea( da, chiar iubirea pentru ca acolo unde nu e asa ceva nu exista prietenie)
In primul rand un prieten nu poate sa fie invidios pe alt prieten de-al lui in situatia in care il considera intr-adevar prieten.(da stiu am folosit cuvantul ala de prea multe ori, sorry)
Acele colege nu se pot numi prietene.Astfel de oameni nu ai toate tiglele pe casa.Cum poti pune pe cineva sa aleaga intre 2 prietenii?

| viki16 a răspuns:

Am Avut Ceva Probleme Si Eu Din Astea Stiu Ca Probabil Iti Este Foarte Greu Sa Alegi Dar Eu Cred Ca Pe Fata aia Ar Trebuie Sa o Alegi

| Valutzaa a răspuns:

Alege-ma pe mine!laughing)

| OnutZZaa explică (pentru Valutzaa):

Asteapta fetita mea
winking

| LaGrenouille a răspuns:

Fa ceea ce se cuvine, adica ce e bine pentru tine.
Nu esti obligata sa alegi, draguto, tu poti vorbi cu amandoua, explica-le ca daca ele au ceva de impartit, tu nu aihappy.
Succes!