| Soniix a întrebat:

TPU! Am o problema cu baiatul pe care il plac.

Stiti serialul Violetta? Violetta e o fata care se indragosteste de Tomas ( un baiat ) si il deseneaza in jurnalul ei.

Si eu am un jurnal, si nu stiam cum sa il desenez pe baiatul pe care il plac. Asa ca l-am desenat ca pe Tomas ( baiatul din Violetta ). Si cand a vazut, a spus : "Hei, eu sunt Tomas! Tu esti Violetta?" Apoi a plecat, dar problema e ca el are deja iubita.

Acum mi-e frica sa mai si stau in preajma lui pentu ca sunt jenata. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| KotaKoty a răspuns:

Servus! Eu zic ca nu e nimic rau in a avea un jurnal! Nu trebuie sa fii jenata doar pentru ca baiatul de care iti place ti-a vazut "desenul secret ". Poti sa ii zici ca a fost o neintelegere faza cu desenul. Eu i-as zice sa o luam de la zero si sa ne cunoastem mai bine. In scurt timp ai stii multmai multe despre el si el despre tine. Dupa ce o sa va intelegeti destul de bine baiatul o sa isi dea seama ca voi doi va potriviti si o sa se desparta de fata aceea! Trebuie doar sa astepti putin! Ok, daca nu va intelegeti tu va trebui sa gasesti pe alt cineva cu care te intelegi si cu care vei vrea sa iti petreci majoritatea timpului! Dupa aceea intr-o relatie nu e chiar asa usor sa o tii stabila! Iti spun din experienta. Va trebui u numai sa iti petreci timpul cu el, dar si sa ii dai atentie! Daca se poate sa il incluzi in grupul tau de prieteni! Apoi dupa ce totul e ok poti sa te bucuri de realizarile tale!

Sper ca te-am ajutat

| violetainromana a răspuns:

Zii ca nu mai esti Violetta ci ca esti Lena, o fata temporara in Violetta sau daca vrei sa fii Vio zii asa,'' nu ala e tipul cel nou Federico''!

| RealityCheck a răspuns:

Ai 2 ani? sincer "Reverifica-te"