| 0101101110 a întrebat:

Am o problema cu familia mea! Parintii mei sunt prea... Adică ma considera de parca nu as fi nimeni în casa când vorbesc nici nu ma baga în seama! Daca fac ceva greșit încep sa tipe și zic ca nu sunt bun de nimic, daca muncesc de ma rup ei zic ca nu am făcut nimic și încep iar sa tipe.
Dacă vreau sa merg afara cu prieteni iarăși încep sa tipe dacă stau pe calculator iarăși... Daca vreau sa ieșim undeva cu familia iarăși aceeasi poveste... Ca am fost peste tot etc.etc. dar de fapt nu am fost nicăieri.Simt ca mi-a ajuns din asta m-am hotărât de multe ori sa plec de acasă dar nu am avut curajul niciodată din cauza fricii fata de părinti.
Ce îmi puteti recomanda sa fac

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-avem ce sa facem, asa sunt ei. Apropie-te mai mult de alte rude, nu stiu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ne-ai spus ce varsta ai si daca esti inca elev sau ai serviciu si te intretii singur.

| Hellobello a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu ei? Stiu ca e greu si nu iti vine, dar trebuie sa incerci. Daca te intelegi mai bine cu unul dintre parinti vorbeste cu el si spune-i ceea ce simti, poate se vor schimba lucrurile sau vorbeste cu bunicii tai daca sunt mai intelegatori si roaga-i sa le spuna ei ca nu e ok ce fac. Nu trebuie sa pleci de acasa pentru ca iti va fi greu si dupa se vor supara si mai rau pe tine. Daca ai bunici, du-te la ei cateva zile dar spune-le ca vrei sa pleci si daca incep sa te certe atunci sa le spui ce ai de spus.

| 0101101110 explică (pentru Hellobello):

Vezi asta e faza rea părinti mei s-au despărțit și acum stau cu bunici și cu mama!