| Becanee a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul.Cand ii dau drumul la muzica uneori se aude intrerupt.Ce as putea face sa nu se mai auda asa.Si tin sa mentionez ca nu am laptop-ul plin cu chestii sau alt ceva.Nu prea am mai nimic in laptop.Idei? big grin FUNDA

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Care muzica se aude intrerupta? Cea descarcata la tine in laptop sau cand esti online in browser?
Ce browser folosesti?
Ce sistem de operare folosesti?
Ce caracteristici are laptopul?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Becanee explică (pentru neluL):

Cand sunt online in browser.
Google Chrome
Windows nu stiu exact care.Cred ca unul mai vechi.
Caracteristici? Chiar nu stiu.big grin

| neluL a răspuns (pentru Becanee):

1.Dezinstaleaza Adobe Flash Player din start->control panel->programs->uninstall programs, da un restart la pc si apoi reinstaleaza ultima versiune de aici http://get.adobe.com/flashplayer/ (la instalare inchizi toate programele inclusiv browserul)

2.Descarca Adobe Shockwave Player de aici http://get.adobe.com/shockwave/ Apoi du-te la un film de ex pe youtube si Click dreapta pe player> apoi clic pe Setari> Dezactivare(debifare) Accelerare Hardware> si apoi da un restart la browser Internet!

3.STERGE COOKIE_URILE DIN BROWSER - Google Chrome
1. Deschide Google Chrome si da click pe ''cheia aceea''.
2. Selecteaza "Clear browsing data..."
3. Jos ai optiunea "Clear data from this period:" si selecteaza "Everything"
4. Click pe "Clear browsing data"
http://img300.imageshack.us/img300/4053/chrome.jpg
SAU foloseste tastele apasate simultan Ctrl + Shift + Delete

4.STERGE MEMORIA CACHE A BROWSERULUI
Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).

5..ACTUALIZARE DRIVER pentru placa de sunet manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - dublu click pe SOUND, video and game controllers si apoi clic dreapta pe SOUND sau driverul de la sunet(de exemplu Realtek High Definition Audio) si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu functioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu functioneaza, descarca driverul pentru placa de sunet manual de la producator.

Bafta!