| Bubuu_9667 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu mama am aproape 14 ani 1, 70 68kg trebuie sa va spun asta deci sa continui ea crede ca nu am prieteni, crede ca sunt inchisa in mine., spune ca vb pe ascuns la tel chiar in seara asta stateam in bucatarie ma uitam pe geam dupa perdea pentru. ca aveam un par de vai de el, si spune ea vezi tu calule esti un copil problema o sa devii mare si no sa ai prieteni o sa fi inchisa in tine nu mai pot! plang in fiecare zi mai spune ca sunt o proasta ca sunt inchida ba din contra nuss la scoala. sunt libera intelegeticryingcrying
acum va spun cum sunt eu
am prieteni nu exagerat de multi sunt mica am terminat a 7, afr nu prea ies pentru.ca la mine in clasa sunt doar tiganci am 2 pr. cu care mai ies cand pot si ele la tel. vb pe ascuns cand sunt cu ea pentru.ca nu ma lasa sa vb cu baietidmne
dati-mi un sfat ap nu fumez sunt cuminte dar la scoala suunt libera vb cum vreau tare clar :X dar oricum maine iau si eu tigara ca nu are nici un rost sa fiu eu fata cuminte

sfaturi astept fundalove struck

8 răspunsuri:
| Pepper9 a răspuns:

@Bubuu: Jelli are dreptate si in plus tie nu ti se mai intampla sa uiti o litera? Ea oricum vorbeste clar,mai ales fata de tine.
Revenind la problema ta, ar trebui sa vorbesti cu mama ta ca sa clarifici neintelegeriile dintre voi doua.Iar faza cu fumatul, e treaba ta daca vrei sa iti strici viata si sa arati ca... la 25-30 ani. Alegerea este a ta.
Nu are niciun rost sa fii fata cuminte?laughingN-am mai auzit-o pe asta.In loc sa stai locului si sa fii apreciata pentru asta, mai bine sa vorbeasca ceilalti de tine ca ai fi o....It's your choice.

| ThePunisher a răspuns:

Nu lua tigara ca iti distrugi sanatatea... fumand nu scapi de timiditate straight face

| georgy10 a răspuns:

Crede-m,a nu face prostia sa incepi fumatul de la o varsta frageda.Mama ta, sincer este ciudata, adica eu iti spun sincer ca daca era sociabila, si vorbai cu toata lumea, spunea ca esti prea vorbareata, adica nu stii cum sa o dai ca sa ii multumesti pe parinti.Nu o baga in seama si explica-i de ce nu iesi si daca nici asa nu intelege, spune-i ca daca tu esti inchisa in tine este treaba ta, ca nu sufera ea ci tu, si ( asta uneori ii cam revolta pe parintii si se simt neputinciosi) ca atunci cand vei creste si tu nu vei vb cu ea din pricina acestei probleme, o sa-i para rau deoarece a vb urat cu tine.Dar cum am mai spus nu face tampenia sa recurgi la gesturi extreme deoarece iti ruinezi viata dgeaba si iai facut pe plac mamei tale si dusmanilor tai.Bafta.:X:X:Xfundita?

| Brigi_5231 a răspuns:

1. In primul rand nu merita sa iti 'strici' sanatatea. Nu e nevoie sa fumezi doar ca sa fi 'cool'. Cele 2 pr. ale tale banuiesc ca te accepta asa cum esti, deci nu te apuca de fumat din cauza asta. [Daca vrei din alte motive; treaba ta:p]

2. Explicai mamei tale ca la scoala esti libera pentru ca nu iti spune nimeni ca 'esti mototoala', sau ceva de genu`. Si fa-i cunostiinta cu prietenii tai [ asta in cazul in care nu ii cunoaste deja], ca sa.i arati ca ai si tu amici.

3. Poti sa fi prietena si cu acele tiganci [daca sunt civilizate; poate ca numa` tu le consideri tiganci], pentru ca nu conteaza ce etnie are un om; important e cum se agreeaza. Mama ta se ingrijoreaza [ banuiesc] pentru ca poate nu ai avut pana acum un 'iubit', sau un prieten mai apropiat. Explica-i ca tu te simti bine asa cum esti si ca nu e obligatoriu sa fii cea mai populara din clasa...

Sper ca ti-am fost de ajutor. devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi fată cuminte. Nu, să nu dea naiba. Trăiește-ți viața la maxim, fu+ă-te până-ți rupi vaginul, trage jointuri pe nas, fumează până îți găurești plămânii...e chiar tare, încearcă!
Cu toate aceste obiceiuri, ai șanse să ajungi într-un anturaj prost și să devii bătaie de joc (în toate sensurile).

"ea crede ca nu am prieteni... spune ca vb pe ascuns la tel" - pai și cu cine vorbești dacă spune că nu ai prieteni straight face?
"nu ma lasa sa vb cu baieti" - și de ce se plânge? Cum să nu vorbești cu băieți? Da` altfel cum o să ai prieteni, ce e musai că dacă ai prieteni să îți fie iubiți toți straight face?
Și mă-ta e idioată.
Iar tu agramată rău. Nu înțeleg nimic, ești incoErentă), analfabetă, nu știi să pui ca lumea semne de punctuație".
NU ÎNȚELEG NIMIC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu să vorbești clar! Nu ai avut cu ce să te iei de mine așa că te-ai legat de o literă lipsă. În primul rând, pune naibii o virgulă, un punct ceva, mai respiră!

Aș putea să mă iau și eu de "daten" care e "dă-te-n". De daten nu știu, nu am auzit.
Și văd o grămadă de steluțe, deci roboțelul a cenzurat niște vulgarități.
Dacă erai o tipă inteligentă, te luai de mine altfel, argumentat și cu niște vorbe înțelepte.
Așa că nu ar trebui să îmi bat gura de pomană. Dar o fac, poate te fac să înțelegi (sau tu pe mine cu ce vrei să fii ajutată!).

Așa că hai succesuri (da, știu că e succese, dar vreau să te prind).

| Stefania123 a răspuns:

De ce nu i`ai spus si ei cum esti tu de fapt?
Daca e normala va intelege. Dar daca nu e, Bafta :;]

| Bubuu_9667 explică:

Incorenta - incoerenta sau incorectalaughing vb si tu clar!