| Beatrice077 a întrebat:

Bună TPU, am o problemă cu matematica.
Pur și simplu nu înțeleg această materie.
Ajutați-mă, vă rog cu niște sfaturi ceva!
Menționez că fac exerciții multe zilnic.
Dar tot nu prea o înțeleg.
Sfaturi cum as putea să înțeleg această materie.
Ps nu vreau meditații.
Mulțumesc anticipat!
Scuzați categoria!

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Cauta pe net materia, exercitii model, fa-le din nou si asa te vei perfectiona in aceasta materie. Trebuie sa intelegi acest obiect mai intai de toate, si daca ai lipsuri sa le acoperi prin invatare, ca se leaga materia intre ea.

Cauta sa iti fie totul clar si logic si iti va fi mult mai usor

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Tu cred ca nu ai auzit de canalul de Youtube "profu de mate". Are sute de videoclipuri in care explica tot ce trebuie sa stii. Trebuie doar sa cauti.

| aimullah123 a răspuns:

Trebuie sa iti explice cineva care se pricepe. Adica sa te mediteze un profesor cu experientawinking
Se poate sa te invete si o persoana care nu e profesor sau sa inveti tu de pe net dar rezultatele vor fi semnificativ mai proaste.
Ce matematica faci? Mate-info, stiinte, tehnologic?

| Beatrice077 explică (pentru aimullah123):

Sunt în clasa a- 8 -a și nu prea o am cu matematica și nu vreau un meditator pentru că am avut și nu mi-a plăcut deloc

| Rd79 a răspuns (pentru Beatrice077):

Exista profesori si profesori. Daca nu ti-a placut la unul incearca la altul. Zi mai exact ce nu intelegi la matematica. Da un exemplu.