| NoBigName a întrebat:

Heyy TPU! Deciii eu am o mare problema cu matematica, in special cu geometria si nu vreau sa imi iau preparator, sa fac meditatii pentru ca ar dura pana ma acomodez cu persoana, daca ma face sa inteleg pentru ca nu prea pricep metodele etc.
Unele metode in care sa inteleg, sa bag la cap! Si daca aveti sfaturi care sa stiu ca le-ati folosit si au functionat ar fi perfect + exercitii cu rezolvari sau ceva in genu....chiar nu stiu ce lucruri ar mai putea sa ma ajute cu matematica...

3 răspunsuri:
| OnlyTheScript a răspuns:

Eu cu geometria stau binisor, nu pot sa zic ca imi place dar nici ca o urasc. Daca nu esti bun la geometrie ( si ma refer sa rezolvi singur probleme ) poti ca de fiecare data cand vii acasa sa iti reiei problemele facute in clasa si sa le faci pana le intelegi si pana le poti scrie rezolvarile pe dinafara. De asemenea, poti invata materia pe de rost ( teoria) deoarece asta te ajuta la teste din caz ca prima parte este doar din teorie. In rest, iti pot spune ca geometria este foarte frumoasa daca stai sa o descoperi. pup :*pa

| Lucifer97 a răspuns:

Http://www.mateonline.net/geometrie.htm

Eu din conta:D Ador geometria!
Fii atent/a si asculta la lectii, nu sta pe facebook in timpul orelor, succes!;)

| delia567 a răspuns:

Pentru cea plana, daca chiar vrei sa intelegi, uitat-te pe www.lectiademate.ro. Sunt lectii video. E si simpatic profu'.